Poslední divoké kmeny. Tyto ještě civilizace nespolkla

Poslední divoké kmeny. Tyto ještě civilizace nespolkla 1

Přestože jsme Zemi zmapovali satelity a na celý svět se díváme přes okno internetu, stále existují lidé, kteří žijí v harmonii s přírodou a tradicemi. Poslední kmeny roztroušeny po celém světě ukázaly svou tvář.

Aboriginal elder teaching youngster to hunt points to animal dropping Central Australia

Pod pojmem divoký kmen si lidé často představí spoře oděné divochy někde v srdci amazonského pralesa nebo legendárních afrických křováky s nebeskou lahví Coca Coly.

Mezi posledními „tribal“ lidmi bychom však našli i dost oděné Čukče z dalekého Ruska, ale i domorodé obyvatelstvo Mongolska či Indie.

img1094400079

Nechybí však ani známé kmeny, například Maori připomínající Melvilleovského Queequaga, Tanzanský Maasajovia zda Samburu z Keni.

2271945

Na divokou cestu světem se vydal fotograf Jimmy Nelson, aby nafotil fotosériu „Before They Pass“. S každým kmenem strávil dva týdny, věnoval se jejich rituálům a uctíval jejich tradice.

Bio-pic-Jimmy-with-kids

Na fotografiích jsou vidět lidi, které nelze označit jinak, než za krásné. neposkvrněné civilizací, oblečeni ve stylu živém stovky let s jakousi jiskrou magie v očích. Škoda, že pomalu, ale jistě se čas těchto lidí končí a jednoho dne i je doběhne.