JAK SE SPRÁVNĚ MOTIVOVAT?

JAK SE SPRÁVNĚ MOTIVOVAT? 1

Motivace, jak všichni víme, je důležitou součástí řešení každé problematiky, do které se pustíme. Abych pravdu řekl, každý je na připuštění se „do díla“ plný motivace, kterou je výsledek dané práce.

Krize však nenechá na sebe dlouho čekat. Projeví se lze při prvním, možná při druhém problému, který zbrzdí nebo úplně zastaví postup za vytouženým cílem. A nastane příchod lenosti. Motivace najednou zmizí stejnou rychlostí, s jakou jsme přišli. Najednou přijde možná deprese z možných výsledků, až nakonec se člověk vzdá svého cíle.

“Každé ráno máš dvě možnosti: pokračovat v snění nebo vstát a začít si ty sny plnit. Anonym”

Při sportování zažíváme takové chvíle často. Stejné je to však i při vytváření vlastního byznysu. Zde se ke zklamáním s obtížemi při dosažení perfektního rozběhu vlastních kšeftů přidají i zklamání z malých výdělků, které se dosahují na začátku podnikání.

Zkrátka, je to zkouška. Je to test, který prověří, zda jsme schopni opravdu přijít za svými vysněným touhami cestou plnou těžkých překážek. Ne každému se to ale podaří. Nicméně většina ze skupiny těchto nešťastníků tvoří lidí, kteří to vzdali hned. Když poprvé padli, už nevstali.

“Nevíš, co všechno jsi schopen dokázat, pokud to nezkusíš!”

Jak je možné, že úspěšní podnikatelé a šéfové velkých korporací (Bill Gates atd.) Jsou takoví úspěšní? Právě proto, že měli svůj sen, který následovaly bez ohledu na okolnosti a strasti.

A tady je základ správné motivace: nevzdá se! To je celá věda.

Videoklip, který si můžete prohlédnout, je od rappera, který také mnohokrát padl, ale vždy vstal a šel za svým cílem. Jeho píseň je také perfektní motivací. Jak zpívá: Musíte to dát!