Nejlepší zimní destinace ve východní a střední Evropě

Nejlepší zimní destinace ve východní a střední Evropě 1

Tallinn, Estonsko

Krátký zimní výlet si můžete udělat také do estonského Tallinnu (úvodní foto). Počasí je zde severské a zasněžené věže Tallinnu působí pohádkovým dojmem. Ubytovat se můžete v hotelu Citybox Tallinn 3* a věnovat se bruslení na venkovním kluzišti, navštívit vánoční trhy, ochutnat tradiční estonské jídlo a těšit se z půvabné klidné sváteční atmosféry.

Akční nabídka ubytování: Citybox Tallinn

.

Druskininkai, Litva 

Nejlepší zimní destinace ve východní a střední Evropě 2

Objevte starosvětský půvab litevského města Druskininkai. Tradiční lázeňské letovisko ležící v NP Dzukija v blízkosti venkovního muzea Grutas Park je po většinu zimy zahalené sněhem. Zdejší moderní lázeňské zařízení se specializuje na přírodní léčebné procedury a uklidňující minerální bahenní koupele. Vintage Art Hotel 3* je ideálním místem, kde se můžete ubytovat.

Akční nabídka ubytování: Art Hotel

.

Gdaňsk, Polsko

Poznejte působivý zimní polský Gdaňsk. Významný baltský přístav nabízí dramatické budovy středověkých skladišť a gotické kostely. Můžete se vydat na dlouhou zimní procházku po pláži Sopot. Abyste se plně ponořili do odpovídající nálady, ubytujte se v Zefiro Ogrody ve starém Gdaňsku.

Akční nabídka ubytování: Zefiro Ogrody

.

Dubrovník, Chorvatsko

Chorvatský Dubrovník je v zimě velmi odlišný, než jak ho znáte. Díky mnohem menšímu množství turistů působí jeho staré město klidným dojmem a atmosféra je mnohem autentičtější. Teploty sice bývají mírné, přesto je zde patrná (před)vánoční atmosféra díky spoustě pěkných místních tradic.

Akční nabídka ubytování: De Luxe Apartment Mediteran5 3*

.

Bohinjské jezero, Slovinsko 

Nejlepší zimní destinace ve východní a střední Evropě 3

Hlavní zimní destinace Slovinska, Bohinjské jezero lemované Alpami a zasněženými loukami, je v zimě krásné. Nachází se v Triglavském národním parku jen hodinu cesty od Lublaně. Můžete zde lyžovat na jezeře nebo se v nedalekém lyžařském centru Vogel věnovat lyžování, ať už sjezdovému nebo cross country. Vydejte se poznávat půvabné místní vesnice proslulé svou ovocnou pálenkou. V Hotelu Bohinj 4* přímo u jezera se budete budit s krásnými výhledy na hory a jezero.

Akční nabídka ubytování: Hotel Bohinj 

.

Bělehrad, Srbsko

V srbském Bělehradu je v zimě živo a je to obzvlášť dobrá destinace v době Vánoc a Silvestra/Nového roku. Naleznete zde nábřežní bary u Dunaje, restaurace v ulici Skadarlija a stylovou čtvrť Savamala. Když napadne sníh, je Bělehrad ještě hezčí, takže se vydejte na jeho průzkum a nenechte si ujít Bělehradskou pevnost (Kalemegdan). Ubytovat se můžete v Hotelu Villa Panorama 3* v centru města.

Akční nabídka ubytování: Hotel Villa Panorama

.

Starý Smokovec, Tatry, Slovensko 

Nejlepší zimní destinace ve východní a střední Evropě 4

Lyžovat můžete ve Starém Smokovci, lyžařském centru ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Jedná se o elegantní resort známý svými secesními hotely, hrázděnými penziony a romantickým vlakovými stanicemi. V blízkosti se navíc nachází letiště v Popradu. A pokud byste si přáli lyžařskou dovolenou, můžete se ubytovat v hotelu Hrebienok Resort 3* a pak vyrazit elektrickým vlakem na lyžařské svahy v lyžařském středisku Hrebienok; také si udělejte čas na sáňkování na Jakubkové Lúce.

Akční nabídka ubytování: Hrebienok Resort – Tatranské Apartmány

Budapešť, Maďarsko

Poznejte Budapešť v zimě a vykoupejte se v historických lázních Szechenyi Baths. Poté usedněte v některé z honosných starých kaváren ve městě nebo si pochutnejte na vydatné maďarské kuchyni. Budapešť je také skvělým místem pro vánoční nákupy. Ubytovat se můžete v hotelu Budapest NH City 4* v centru veškerého dění.

Akční nabídka ubytování: Budapest NH City

.  

Ohrid, Severní Makedonie

V makedonském městě Ohrid naleznete směs zimního kouzla a fascinující historie. Starobylé město v Severní Makedonii leží u Ohridského jezera a v létě zde bývá rušno. Když ale přijde zima, můžete nerušeně poznávat kamenné uličky města s mnoha kostely. Ubytovat se můžete v Hotelu Belvedere 4* u Ohridského jezera.

Akční nabídka ubytování: Hotel Belvedere

20 nejlepších vánočních destinací světa