JAK VYPADÁ PLÁNOVÁNÍ PRVNÍ RODINNÉ DOVOLENÉ S DĚTMI?

JAK VYPADÁ PLÁNOVÁNÍ PRVNÍ RODINNÉ DOVOLENÉ S DĚTMI? 1

Vaše myšlenky se už pomalu mohou obracet na plánování rodinné dovolené. Říkáte si, že tento rok ji odložíte, neboť máte miminko? Nevadí, poradíme vám!

Dítě neznamená konec cestování a dovolených. Přinášíme vám typy, jak přežít první dovolenou s miminkem. Cestování se svým nejnovějším členem rodiny ve vás vyvolává vzrušení a strach. Vaše cesta může být zábavná a nezapomenutelná.

Noční postýlka

Informujte se, zda hotel nabízí vhodnou dětskou postýlku. Pokud ne, tak nato myslete při balení a vezměte cestovní postýlku. Při balení myslete i na přikrývky vhodné na dětskou pokožku.

Správný kočár

Lehký kočárek je zásadou. Pokud letíte, můžete si ho vzít jako příruční zavazadlo. Čili nošení dítěte po vystoupení z letadla na letišti nebude problémem.

Plenky a ubrousky

Vezměte si dostatečné množství plen, i pro případ, že by let opozdil. V příručním zavazadle nesmí chybět ani balíček vlhčených ubrousků.

Pokud kojíte

Krmení v rušných nových místech může být pro vaše dítě rušivé. No letiště poskytují místnost pro matky s dětmi, kde je můžete přebalit či nakrmit.

Přežívání letu

Změna tlaku vzduchu může v uších kojence působit nepříjemně. Zkuste mu při vzletu a přistávání dát mléko nebo hračky. Zabalte zajímavé a oblíbené zábavné maličkosti do příručního zavazadla. Snažte se načasovat svůj let těsně před spaním miminka.

Ochrana před Sluncem

Pokud máte ratolest menší než šest měsíců, tak je dobré ji držet mimo dosah přímého slunečního záření. Takže přibalte si slunečník pro kočárek, a pokud hotel neposkytuje, tak i slunečník na pláž. Když jsou děti starší, budete potřebovat hodně dětského opalovacího krému, abyste pomohli chránit citlivou pokožku proti stárnutí a UV záření. Ideální jsou přípravky odolné proti vodě.

Většina hotelů a letovisek automaticky nabízí hlídání dětí. Zjistěte ještě doma, zda poskytuje vámi vybraný hotel program pro nejmenší. Cestování s malým dítětem má svou velkou finanční výhodu. Pro většinu leteckých společností a hotelů jsou zcela nejmladší členové rodiny zdarma.