Efektivní čištění v provozovnách, dílnách i domácnostech

Efektivní čištění v provozovnách, dílnách i domácnostech 1

V průmyslových a výrobních prostorách, ale také třeba v prodejnách, kde dochází k vysoké míře znečištění, je potřeba pravidelně provádět úklid. K tomuto účelu existují různé stroje. Volíme je dle druhu znečištění, kdy v některých případech stačí nečistoty vysát, jinde je potřeba dané plochy očistit jiným mechanickým způsobem. V tomto článku se podíváme na to, jaké se nám nabízejí možnosti.

Důkladné a rychlé čištění

Základní čištění poskytne průmyslový vysavač, který by určitě neměl v žádném průmyslovém provozu, dílně, nebo garáži chybět. Pokud vysavač nestačí, využívají se takzvané mycí stroje. Ty najdou své uplatnění zejména ve frekventovaných provozech či prodejnách. Jejich zásadní výsadou je zejména:

  • Urychlení úklidových prací
  • Zvládnutí velkých nečistot

Mycí stroj k úklidu podlahy může být jednak ručně vedený, ale samozřejmě existují také ty, které se využívají zejména v rozlehlejších prostorách a jsou určeny pro sedící obsluhu. Další variantou jsou pak parní čističe. Využívají technologii, která je založena na tlaku vodní páry, díky čemuž dokáží očistit libovolné plochy bez použití chemických prostředků. Využití najdou nejen v průmyslu, ale také v domácnosti, protože zvládnou odstranit také bakterie a roztoče. Parní čistič může být buď samostatný nebo s vysavačem. Vyčistíte s nimi textilie, čalounění, koberce, PVC i další povrchy.

Napájení v místech bez energie

Potřebujete některý z čisticích strojů napájet v místech, kde je problém s dostupností elektrické energie? Pokud stroj nemá napájení vlastní, tak potom jsou řešením výkonné elektrocentrály. Můžete samozřejmě volit jednofázové elektrocentrály nebo třífázové elektrocentrály. Mohou být také benzínové, naftové případně na LPG. Záleží také na tom, zda vám stačí elektrocentrála stacionární nebo potřebujete být mobilní.