Jak vytvořit z iPhone smartfon s androidem? Budete mít power banku i externí úložiště dat

Jak vytvořit z iPhone smartfon s androidem?  Budete mít power banku i externí úložiště dat 1

Nevíte se rozhodnout mezi mobilním telefonem s Androidem a iPhonem? Proč nemít rovnou obojí najednou? Řešením je kryt na iPhone, který je zároveň klasickým smartphonem s Androidem. Tento na první pohled bláznivý projekt získal na Kickstarter finanční podporu ve výši více než 400 000 dolarů.

Otázkou je, kolik věrné zákazníky Apple by chtělo své jablíčko překrýt obrazovkou Androidu. Je totiž všeobecně známo, že mezi tábory milovníky iOS a Android vládnou nekonečné spory. Každopádně, prototyp krytu Eye se těší velké popularitě. Tato neobvyklá myšlenka si našla svou cílovou skupinu, díky čemuž projekt vydělal dostatek finančních prostředků na to, aby mohl být zrealizován. Jeho cena by se měla pohybovat okolo 189 dolarů.

Na crowdfundingovém portálu Kickstarter projekt získal více než 400 000 dolarů, což je opravdu slušné číslo. Kryt Eye má přitom parametry klasického smartphonu: 5-palcový displej, poměrně silnou výdrž baterie, úložiště s velikostí 256 GB, sloty na dvě SIM karty, IR Blaster a funkci bezdrátového nabíjení.

Android jako power banka i externí úložiště dat

Nezapomínejme však, že jde „jen“ o kryt na mobilní telefon. Když je kryt připojen k iPhonu, můžete své zařízení používat tak jako obvykle. Pokud vás však přestane bavit, jednoduše ho otočíte na druhou stranu a použijete Android. Neobvyklý kryt má však pro fungování vašeho jablíčka i jisté výhody. Baterie Androidu se svou kapacitou 2 800 mAh může být pro případ nouze použita jako power banka. Nevýhodou však je, že fungování krytu pohání baterie iPhonu. Designéři však slibují maximálně 1% úbytku baterie za hodinu.

Kromě toho Eye disponuje slotem pro SD kartu, což umožňuje rychlý přenos souborů a z krytu dělá kromě power banky i externí úložiště dat. Kryt se také dokáže synchronizovat se zadním fotoaparátem iPhonu, díky čemuž získáte kvalitní přední kameru pro stovky zdařilých šelfu. Android má navíc k dispozici dva sloty na SIM karty – kryt tedy umožňuje využívat tři telefonní čísla v jediném zařízení.

Svůj prototyp získá prvních 2 000 podporovatelů projektu a jeho výrobce ESTI Inc. ho plánuje budoucím majitelům rozeslat již v srpnu tohoto roku. Pokud vás kryt zaujal, nezoufejte – pokud se projekt uchytí, je možné, že se dočká výroby další série.