JEDNODUCHÉ RADY PRO ÚSPĚŠNÝ ŽIVOT

JEDNODUCHÉ RADY PRO ÚSPĚŠNÝ ŽIVOT 1

Internet je plný sáhodlouhých článků o tom, jak zlepšit kvalitu svého života. Různé „zaručené“ tipy se však ve většině případů ukáží jako zavádějící a člověk je raději ani nečte. Co tak si připomenout pár skutečných tipů, které dokážete v každodenním životě využít?

Velkorysost

Štědrost, nebo pokud chcete, velkorysost, nestojí nic a může se vám několikanásobně vyplatit. Nemáme na mysli, abyste všechny své úspory darovali někomu jinému a šli žít někam mimo civilizace, klidně bude stačit, když se na jinou osobu bezdůvodně usměješ, pomůžete jí a budete kolem sebe šířit pozitivní energii. I méně je někdy více.

Nezáviďte

Závidíte bohatšímu kamarádovi, úspěšnějšímu sousedovi či kolegovi? Přestaňte s tím! Úspěch lidí ve vašem okolí, ať jsou jakkoli „hrozní“, by vás měl nakopnout a motivovat. Řekněte si, že „pokud to dokázali oni, zvládnu to i já“. Závist by vás ovládnout neměla, protože plodí hněv, který otupí vaše smysly a přestanete vnímat realitu. Nikam se tedy neposunete. Pokud se však při pohledu na někoho úspěšnějšího „zdravě rozhněváte“ a začnete dělat věci jinak, možná o pár let budou závidět ostatní vám.

Žijte zdravě

Pokud se člověk cítí mizerně, jen těžko bude kolem sebe šířit pozitivní energii. Zkuste tedy žít zdravějším životním stylem. Dopřejte si pravidelnou dávku pohybu, slazené nápoje vyměňte za čistou vodu, konzumujte více ovoce a zeleniny. Vaše tělo se vám za to odvděčí.

Stop pomluvám

Pomluva je trendem moderní společnosti, ale také je to znak vnitřní nespokojenosti člověka samého s sebou. Není náhodou, že úspěšní lidé mají ve zvyku poslechnout si verze konkrétních osob dříve, než o nich začnou mluvit negativně.