Jednoduché triky, které vám usnadní život

Jednoduché triky, které vám usnadní život 1

Malý „zlepšovák“ se vždy hodí. Dnes pro vás máme deset skutečně jednoduchých tipů, které můžete ihned zavést do svého života. Věříme, že se vám alespoň některý z nich zalíbí.

1. Dříve než něco uděláte, zamyslete se: „Proč?“
Toto se netýká pouze pracovních záležitostí. Ptejte se sám sebe otázku „Proč?“ při každém rozhodnutí, které ovlivňuje váš život, zdraví nebo štěstí.

Zamyslete se, proč byste měli jíst nezdravé jídlo? Proč byste měli dělat věci takto? Na první pohled se to zdá jako zbytečná hloupost, ale věřte tomu, že už po krátké době se vám to může vrátit na plnohodnotnější životě.

2. Ušetřete si toner v tiskárně
Když jdete tisknout dokumenty, změňte barvu textu z černé na šedou. Rozdíl v kvalitě tisku bude neznatelný ale tonerová kazeta změnu výrazně pocítí a poslouží vám déle.

3. Zastavte kýchání dřív, než přijde
Když dostanete pocit blížícího se kýchnutí, vezměte kapesník a začněte smrkat. Vyčistíte si dutiny a zbavíte jejich příčiny kýchání.

 
SCK4097ae_cvicenivpraciprsnisvaly_1417x2126

4. Posilujte i za stolem
Tiskněte ruce dlaněmi naproti sobě nejvíce, jak se jen dá. Měli byste pocítit svaly na prsou, ramenou a paže. Tento cvik vyžaduje minimum pohybu a prostoru, ale zpevňuje zmíněné svaly.

5. Ušetřete čas se zkratkami
Při práci s internetovým prohlížečem vám mohou pomoci tyto klávesové zkratky: Otevření nové karty: (Ctrl) (T) Zavření některé karty: (Ctrl) (W) Přepínání mezi kartami: (Ctrl) (Page Up) nebo (Ctrl ) (Page Down) Znovuotevření zavřené karty: (Ctrl) (Shift) (T) Nalezení konkrétního textu na stránce: (Ctrl) (F) Zvětšit nebo zmenšit velikost textu: podržte (Ctrl) a stiskněte „+“ nebo „-“ Otevřít adresu na nové kartě: podržte (Ctrl) a klikněte na link

6. Nikdy už neposílejte e-mail předčasně
Pokud vyplníte políčko příjemce zprávy jako úplně poslední, už se vám nestane nepříjemná situace, že e-mail odešlete spíše než byste chtěli.

7. Očistěte svou mysl před spaním
Na konci dne byste si ho měli celý zhodnotit. Vzpomeňte si na to, co jste udělali, v čem vás zastavila lenost a co jste mohli udělat lépe. Trvá to jen pár vteřin ale cesta do oázy sladkého spánku bude jednodušší.

 
w634052200260223573

8. Užil jsem léky nebo ne?
Jednou provždy vyřešíte tento problém zavedením jednoduché metody. Pokud berete léky dvakrát denně, po večerní dávce obraťte dózu dolů víčkem a po ranním užití vraťte dózu s léky do správné polohy.

Pokud se dopujete medikamenty tři krát denně, po ranních lécích dejte dózu na levou stranu umyvadla, stolu nebo poličky, na oběd ji dejte do středu a po večerní dávce umístěte dózu na pravou stranu. Když si nebudete jisti, jestli jste dali tělu to, co potřebuje, podíváte se na lékovou dózičku a hned budete vědět.

9. Šetřete baterii na telefonu
Vždy, když právě nepotřebujete být na internetu, vypínejte Wifi na svém mobilu. I když nejste připojeni, telefon se stále snaží připojit k nějaké síti a odčerpává „šťávu“.

10. Mějte produktivnější den
Hned z rána byste měli nastartovat svou produktivitu. Jako první byste si měli stanovit priority pro váš den. Právě určování priorit je pro mozek velmi vyčerpávající, a proto je vhodné udělat to, dokud je hlava čerstvá.