KAM JET V ROCE 2017 – PORTUGALSKO

KAM JET V ROCE 2017 - PORTUGALSKO 1

Plánujete se letos vydat na cesty? Nemáte už kam jít, jestli nevíte, které země jsou top? Cestování je zábavné a i my vás můžeme inspirovat místy, které jsou v tomto roce nejvyhledávanější. Další zemí v našem seriálu je Portugalsko.

Portugalsko se rozprostírá na západní části Pyrenejského poloostrova a patří k nejnavštěvovanějším státem ve světě. Turisty lákají pláže, ale i kulturní turismus, festivaly, národní parky či plavby po moři.

Neobvyklé muzeum

Portugalsko nabízí neobvyklé muzeum umění, architektury a technologie. Situovány je na řece Tajo v Lisabonu. Pro veřejnost otevřelo své brány v říjnu 2016. Budova má mimořádný architektonický design a nabízí panoramatické výhledy na řeku a okolí. Fasáda je pokryta 3D dlaždicemi a odkazuje na bohatou tradici portugalské keramiky.

Luxusní ubytování

Využijte svůj lisabonský výlet jako záminku k prozkoumání okolí oblasti Algarve. Právě tam je možnost najít čerstvě otevřený luxusní hotel Cascade Wellness & Lifestyle Resort s vlastní fotbalovou školou. Ubytování je dělené v čtyřech individuálně zařízených křídlech, kde má každý svůj styl výzdoby – Evropa, Asie, Afrika nebo Jižní Amerika. Luxusní ubytování nabízí i první evropský hotel se stejným názvem. Resort nabízí ohromující výhled, golfové vyžití, bazény i wellness centrum.

Nejlepší čas na dovolenou – od listopadu do února. Teplé počasí během zimy je jedním z důvodů, proč milovat portugalské podnebí.

Nejhorší čas na dovolenou – červenec až září. Sehnat slušnou pokoj v hlavní sezoně totiž může být problémem. No během těchto letních měsíců se pohybují průměrné teploty kolem 40 ° C, což může být zároveň nejlepším časem na letní přímořskou dovolenou, pokud si najdete ubytování v časovém předstihu.