Postava Batmana oslavuje 75. výročí vzniku. Romaine Jarome představil hodinky Batman DNA

Postava Batmana oslavuje 75. výročí vzniku. Romaine Jarome představil hodinky Batman DNA 1

Letos slaví komiksový hrdina Batman 75. narozeniny. Kontroverzní společnost Romain Jerome (hodinářská značka, která už má na svědomí projekty jako Titanic DNA-hodinky s ciferníkem z měsíčního prachu), se rozhodla vytvořit speciální limitovanou edici věnovanou tomuto hrdinovi. Hodinky věnované Temnému rytíři města Gotham budou vyrobeny v limitovaném počtu 75 kusů. Tento projekt si doslova vydupal generální ředitel společnosti Manuel Emch, který řekl:

„Vždycky jsem byl velkým fanouškem Batmana, jeho tajemný charakter a dvojitá identita, je neomezený zdroj inspirace. Reprezentuje přítomnost dobra a zla v dnešním světě.“

Batman je asi jediná postava komixového světa, která se svými schopnostmi nejvíce přibližuje běžnému člověku. Člověk má tedy pocit, že postava Batmana vychází z reálného základu. Vždyť poslední Nolanovo zpracování Batmana bylo zatím nejlepší.

Hodinky budou mít velké 46 mm pouzdro zahaleno do ponuré černé barvy zhotovené PVD technologií. Hrubě opracované kontury a tvary po obvodu mají připomínat pověstný Batmobil. Mřížka na ciferníku evokuje strukturu města a černá barva zas temnou uniformu Temného Rytíře. Pro dosažení speciálního odstínu černé je ciferník pokryt grafitovým práškem. V jeho středu se nachází lakovaný emblém, signál, kterým dávali policisté Gothamu Batmanovi znamení, že potřebují pomoc. Na detailech záleží a proto je pod emblémem aplikována modrá Super-LumiNova C1 „blue emmison“ vrstva s nádherným modrým odstínem ve tmě. Logo RJ je již klasicky umístěno na pozici „12“.

Každý jeden kousek Romain Jarome Batman-DNA také obsahuje Batmanovo logo na zadním víčku, umístěné ve střední části, hrubě opracovaného kusu oceli. Voděodolné hodinky do 30M obsahují automatický strojek do Romain Jarome s názvem RJ001. Kalibr RJ001 funguje na frekvenci 28.800 kmitů za hodinu a obsahuje 23 kamenů. Rezerva chodu je stanovena na standardních 42 hodin. Hodinky s DNA Batmana budou opatřeny tmavě černým croco páskem. Cena bude stanovena na 14.950 EUR.

Romain Jarome Batman DNA

Technické specifikace: ocel, voděodolnost do 30 m, průměr 46 mm, vlastní strojek RJ001, 28.600 vibraci, 42 hodinová rezerva chodu, minuty, hodiny, černý kožený řemínek, limitovaná edice 71ks / 14.950EUR.