Kawasaki Ninja H2R Supercharged: vypadá jak z jiné planety a právě taková i opravdu je

Kawasaki Ninja H2R Supercharged: vypadá jak z jiné planety a právě taková i opravdu je 1

Inženýři z Kawasaki se rozhodli, že zužitkují své zkušenosti z výroby proudových motorů a zkonstruovali motocykl, který je tím nejlepším co motoristickému sportu dosud dali.

Kawasaki Ninja H2R 2015 pravděpodobně nikdy neuvidíte v běžném provozu, je určena výsostně na závodní okruhy. Při podobných parametrech se ale ani netřeba divit, o málo méně, než 300 koňských sil by byl příliš vysoký výkon na běžné cesty. Vzezření motocyklu připomíná velmi nazlobenou vesmírnou bytost, která je připravena kdykoliv zaútočit. Taková Kawasaki Ninja H2R i opravdu je.

Použitím turbodmychadla, kterému je přizpůsoben i zbytek motorky, dostali z motoru o objemu 998 cm opravdové maximum. Jelikož je motorka samozřejmě velmi lehká, zůstat na zemi jí pomáhají různá přítlačná křídla, vyrobená z těch nejodolnějších materiálů. Cena tohoto výjimečného stroje se pomalu ustálila na $ 50 000 dolarů a s přihlédnutím k tomu, že po zakoupení na ni z objektivních příčin není poskytována žádná záruka, je to velká hromádka peněz za hodně muziky.