ŽEBŘÍČEK NEJBOHATŠÍCH ŽEN NA SVĚTĚ

ŽEBŘÍČEK NEJBOHATŠÍCH ŽEN NA SVĚTĚ 1

Většina z žen, které mají neskutečně velké majetky měli štěstí a dostali se k nim jednoduše – zdědily jejich. Narodili se pod šťastnou hvězdou a jiný život si ani představit nevědí. Mnohé z nich jsou již starší, ale vědí, jak si užívat život.

5. Susanne Klatten – 18,5 miliard dolarů

Němka, které patří pátá příčka získala velký majetek díky své matce, která jí posílala akcie značky BMW. Po smrti matky získala úplně všechno a v současnosti s bratrem vlastní více než polovinu BMW. K jejímu ročnímu příjmu musí být přidány i 2 miliardy ročně, které má díky chemické a farmaceutické společnosti Altana AG, kterou říd

4. Maria Franca Fissolo – 22,1 miliardy dolarů

Pochází z Itálie a patří její značka Ferrero. Získala ji po smrti manžela, který zemřel loni přesně na Valentýna. Soukromou společnost Ferrero Group vede spolu se svým synem, který je generálním ředitelem. Mezi nejznámější produkty patří například Nutella, Tic-Tac nebo Kinder čokolády.

3. Jacqueline Mars – 24,3 miliardy dolarů

Po rodičích zdědila značku na krmivo pro zvířata a sladkosti značky Mars v roce 1999. Nehraje žádnou aktivní roli ve společnosti.

2. Alice Walton – 32,3 miliard dolarů

Této ženě patří druhá příčka v tomto seznamu. Je jednou z dědiček obchodní sítě Wal-Mart. Rovněž zaznamenala pokles v jejím majetku a to o 7,1 miliard dolarů kvůli poklesu cen ve Wal-Marte.

1. Liliana Bettencourt – 36 miliard dolarů

Francie je opět sídlem nejbohatší ženy na světě. Kromě toho, že již od roku 1999 se drží na prvních příčkách tohoto žebříčku, patří jí jedenáctá příčka nejbohatších lidí na světě. Vlastní více než 30% firmy L’Oreal, kterou založil její otec. V minulém roce její majetek padl o 4 miliardy dolarů. Bylo to zejména kvůli tomu, že podíly značky L’Oreal klesly.