Kde se zastavit v Paříži na dobrou pizzu?

Kde se zastavit v Paříži na dobrou pizzu? 1

Pokud jste milovníkem pizzy a nacházíte se v srdci Francie, v Paříži, mohlo by vás zajímat, kde si pochutnat na té nejlepší verzi tohoto oblíbeného italského jídla. Předtím, než se vydáme na kulinářský průvodce po nejlepších pizzeriích Paříže, pojďme se na chvíli zastavit a pohlédnout na historii této ikonické pochoutky.

Historie pizzy sahá tisíce let do minulosti. Mnozí odborníci se shodují, že předchůdcem dnešní pizzy byl primitivní plochý chléb, který se pekl na horkých kamenech. Tento chléb se postupně vyvíjel a přibližně v 18. století v italském Neapoli se zrodila pizza v podobě, jak ji známe dnes – s rajčaty a mozzarellou. Od tohoto okamžiku se pizza stala fenoménem, který se rozšířil do celého světa a získal si srdce mnoha gurmánů.

V Paříži, městě světla a lásky, se pizza stala neodmyslitelnou součástí kulinářského repertoáru. Zde je možné najít pizzu pro každý vkus a rozpočet – od jednoduché margherity za přijatelných 7 eur až po složitější kousky za 20 eur a více. Město nabízí nespočet možností, jak si vychutnat tento italský poklad, od tradičních receptů až po moderní interpretace.

Nyní, když máme za sebou historii a kontext, je čas prozkoumat některé z nejlepších adres v Paříži, kde si můžete dopřát vynikající pizzu.

Gastronomie Paříže

Začněme v 13. obvodu, kde nedávno otevřená restaurace Anema e Core přináší kus jižní Itálie přímo do Paříže. Tato pizzerie se může pochlubit autentickými neapolskými a sicilskými recepty, které uspokojí chuťové pohárky každého milovníka italské kuchyně.

Pokud toužíte po neapolské pizze a zároveň chcete prozkoumat čtvrt Marais, pak byste neměli minout Addommé. Tato nově otevřená restaurace je situována v těsné blízkosti Place des Vosges a slibuje gastronomický zážitek, který vás přenese přímo do srdce Neapole.

Pokračujme naší cestu v Oberkampfu, kde se nachází trattoria Ober Mamma, která je součástí známého řetězce Big Mamma. I po téměř deseti letech od otevření si zachovává svou popularitu díky výborným neapolským pizzám a italským specialitám.

Pro milovníky italské kuchyně, kteří hledají perfektní místo pro letní i zimní období, je tu I Grappoli. Tato trattoria na náměstí Denfert-Rochereau v 14. obvodu vás okouzlí nejen čerstvými těstovinami a dřevem pálenou pizzou, ale i krásnou terasou, která je ideálním místem pro aperitivo v teplých dnech.

Neopomeneme ani Pomelo, bistro nacházející se v pulzujícím srdci čtvrti Grands Boulevards. Kromě toho, že je otevřené od rána do pozdních nočních hodin, nabízí středomořské speciality, které přinášejí do města atmosféru slunného pobřeží.

Pro ty, kteří hledají opravdu gurmánský zážitek, je tu Prima v čtvrti Batignolles. Tato pizzerie nabízí kreativní přístup k neapolské pizze pod vedením pizzaiola Marca de Cristofara, který se postaral o to, že nabídka à la carte je plná lákavých chutí.

A konečně, pokud máte chuť na kombinaci francouzské a italské kuchyně, vydejte se do Botza poblíž Buttes Chaumont. Toto bistro vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne vám pizzu francouzského stylu v prostředí, které dokonale skloubí tradiční brasserie s moderními prvky.

V Paříži tedy existuje celá řada míst, kde si můžete vychutnat skvělou pizzu – ať už hledáte tradiční neapolskou, moderní interpretaci nebo něco mezi tím. Stačí vybrat, kam se vydat, a pak už jen sednout, objednat a ponořit se do chutí, které tato metropole nabízí.