Když nevíte co penězi, kupte si závodní okruh F1 Nürburgring v Německu

Když nevíte co penězi, kupte si závodní okruh F1 Nürburgring v Německu 1

Pochlubit se velkolepou jachtou, zda rezidencí s výhledem na oceán nebo pustým ostrovem v Karibiku je už v životě boháčů standardem. Ale zmínit mezi řečí, že jste majitelem závodní dráhy, na níž se konaly Velké ceny Německa, vás posouvá už o úroveň majetnosti výše. Tak jako pro boháče, tak i pro německé městečko Nürburg přichází dobrá zpráva, jejímž předmětem je prodej závodního okruhu za částku více než 161 milionů dolarů. Že by Velké ceně Německa konečně svítalo na dobré časy?

Táto podvyživená závodní trať, pojmenována Nürburgring, má již delší dobu problémy se ziskovostí. Nad její koupí přemýšlel sám Bernie Ecclestone. No pozitivní zprávy se Němci bohužel nedočkali.

Okruh postavili v roce 1927 a jeho původní verze je snad nejslavnějším závodním místem na celém světě. Obnovený okruh má 5,1 kilometru a soutěžím je zasvěcený již od roku 1984. V rámci areálu patří i zábavní park, který měl za účel přitáhnout co nejvíce fanoušků i mimo soutěžních víkendů. Problém spočíval hlavně v tom, že se nachází v neatraktivní lokalitě.

Zajímavostí je i fakt, že o okruh projevilo velký počet boháčů, ale žádný z nich nebyl arabský šejk nebo ropný magnát.