KDYŽ SE POZNÁVÁTE V TĚCHTO SITUACÍCH, JE NA ČASE ZMĚNIT URČITÉ ASPEKTY VAŠEHO ŽIVOTA

KDYŽ SE POZNÁVÁTE V TĚCHTO SITUACÍCH, JE NA ČASE ZMĚNIT URČITÉ ASPEKTY VAŠEHO ŽIVOTA 1

Jste si jisti, že žijete spokojeným životem a naplno využíváte veškerý váš potenciál? Je to jednoduchá otázka, ale mnozí na ni odpovídají jen s obtížemi – pravdou je, že ne vždy využíváme všechny naše schopnosti k dosažení dokonalého štěstí. Z dne na den přicházíme o své priority, které se ztrácejí v negativních zkušenostech a zážitcích.

Zkuste porovnat svůj život se situacemi uvedenými níže. Možná i vy jejich důvěrně znáte a pravidelně je zažíváte. Tyto situace často brání vašemu osobnímu růstu – pokud se jim pokusíte vyvarovat, dostanete se na dobrou cestu za svým lepším, úspěšnějším JA.

Často se přichytíte při žárlivosti nebo závisti

Lidé zvyknou porovnávat svůj život se životy lidí kolem a nacházejí množství rozdílů. To samozřejmě vede k žárlivosti a závisti. Jsou to velmi negativní emoce a nikdy nevedou k ničemu dobrému. Zamyslete se nad tím, proč chcete právě to, co mají ostatní – ať už jde o materiální nebo nemateriální stránku života.

Mnozí, kteří spadají do žárlivosti a závisti, obdivují cizí majetek nebo bohatství, ale vůči svému vlastnímu bohatství jsou slepí. Ať už je to s vámi jakkoliv, je tu jedna možnost, jak naložit s negativní emocí. Proměňte ji na pozitivní emoci, tedy žárlivost na inspiraci, motivaci. Proměňte ji na cestu za splněním svých snů. Žárlivost je jen touha po něčem, co má někdo jiný, proto namísto závisti popracujte na získání podobných nebo dokonce ještě lepších věcí.

Nikdy nevystupujete ze své komfortní zóny, ani nenarušuje svou denní rutinu

Říká se, že „život začíná tam, kde končí vaše komfortní zóna“. Mnozí, kteří se v životě stali úspěšnými, nám dají za pravdu. Úspěch vám sám nezaklepal na dveře, přichází ruku v ruce s rozvojem a neustálým zlepšováním se.

Jistě, i při budování úspěchu se objeví negativní zkušenosti, ale jsou to překážky, které je nutné překonat. Vždy můžete jít maličkými, avšak promyšlenými kroky – přesně za tím, po čem toužíte.

Nemáte žádné záliby a nedokážete si na ně vyhradit čas

Je velmi nepříjemné zjistit, že žijeme kvůli práci doslova z dne na den a mezi tím neexistuje nic, co by nás dokázalo potěšit. V takovém případě přichází čas na experimentování. Seznamte se s novými volnočasovými aktivitami, vodítkem pro vás budou vaše zájmy a oblíbené činnosti.

Mohou to být dokonce i lidé, se kterými rádi trávíte čas – každá aktivita se rázem promění na zábavnější a zajímavější – i proto, že svůj čas sdílíte s osobou, která vám je blízká. Čas vyhrazený na vaše záliby je nezbytným vytržením z každodenní rutiny.

Nemůžete se dočkat dovolené nebo volna

Dovolené a výlety jsou skvělé a všichni si je rádi občas dopřejeme. Pokud se však týden volna stane něčím, co POTŘEBUJETE, abyste dokázali vypnout a uprchnout z každodenní reality, něco není v pořádku. Namísto celoročního čekání na dovolenou začněte budovat život, ve kterém nebudete muset zoufale utíkat k moři, abyste mohli po zbytek roku fungovat. Změna zaměstnání, bytu, města, lidi, kterými se obklopujete – podnikněte kroky, které vám pomohou procházet životem co nejsnadněji a nejradostnější.

Pokud si chcete život opravdu užívat, pracujte na aspektech každého dne – aby se váš život nestal něčím, před čím musíte utíkat. Nejenže zlepšíte kvalitu svého života, dovolené se nestanou jen únikem z reality, ale příjemným zpestřením každodenní rutiny.