KDYŽ SE TRÁPÍTE, TRÁPÍTE SE JENOM KVŮLI SOBĚ

KDYŽ SE TRÁPÍTE, TRÁPÍTE SE JENOM KVŮLI SOBĚ 1

Hned se mi vynořilo v hlavě snad milión situací, když jsem v tomto stavu byla. Nevím jak vy, ale já se ráda a často zamýšlím nad podobnými věcmi. Vždycky mě to někam posune a hlavně zjistím o sobě vždy něco nové.Samozřejmě, každý je jiný, každý chápe věci po svém a tento výrok si může vyložit po svém. Rada bych proto podotkla, že všechny mé články berte jako můj osobní názor na věc, který se může od toho vašeho velmi lišit. To je však v pořádku. Pokud 10 lidí čte, řekněme, tento citát, určitě by na něj měli i 10 různých názorů.

Když trpíme, trpíme, protože jsme to sami připustili a trpíme dobrovolně. Nikdo nás do toho nenutí. Nikdo nám každé ráno nepřikazuje, abychom se cítili nešťastně a byli znechuceni ze svého života. Nikdo nám v průběhu dne nevkládá do hlavy negativní myšlenky. Jsme to MY … MY sami si volíme, že ráno vstaneme se špatnou náladou, MY sami se v průběhu dne necháme vykolejit drobným incidentům, který pak kazí celý náš den. MY sami se utvrzujeme v tom, jaký je tento svět nespravedlivý a že všichni a všechno stojí proti nám.

Znám to velmi dobře. Ale dá se s tím bojovat. Věřte, chce to opravdu jen uvědomit si, že za svůj vnitřní svět a za to, jak se cítíme, můžeme jen my. Nikdo jiný a nic jiného. Asi si řeknete, no dobře, ale jak se nemám trápit, když mě, řekněme, vyhodili z práce a musím živit rodinu

Určitě jste četli nebo víte z vlastní zkušenosti, že už nejednou se pro takovou věc stala tragédie. Jak si však pomůžete když se cítíte špatně, že v takové situaci trpíte? NIJAK !!!!

To není řešení, je to chyba, kterou je třeba si uvědomit. Lepší by bylo říci si, OK, nastal čas na změnu, jistě mě čeká něco lepšího a hledat si jinou práci.

Toto byl pouze jeden příklad, ale tento princip se dá uplatnit v každé jedné situaci, kterou považujete za tragédii a kvůli které si myslíte, že musíte trpět. Vždy je na vás, jak se rozhodnete, že se budete cítit. Tak si volte radost a štěstí.