KOUPIT SI PSA ZA CENU VILY? V ČÍNĚ NIC VÝJIMEČNÉ

KOUPIT SI PSA ZA CENU VILY? V ČÍNĚ NIC VÝJIMEČNÉ 1

Ve světě čínských boháčů vznikl nový trend. Výši svého bankovního konta ukazují tím, že investují astronomické částky do koupě psa. Pokud si však myslíte, že jde o kabelkové mazlíčky, musíme vás zklamat. Nejhodnotnější psi váží v dospělosti více než 60 kilo.

Jmenuje se Big Splash nebo také Hong Dong. Je to červená tibetská doga a jejím novým majitelem je od roku 2011 jistý čínský obchodník s uhlím. Co je však na tomto psovi jiné než na ostatních, je částka, za kterou si ho jeho pán opatřil. Tento dokonalý reprezentant svého plemene stál podnikatele celých 10 milionů juanů, což je asi 1 a půl milionu dolarů. Díky tomu získal titul nejdražšího psa planety a zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Osudem Hong Donga není stát se chovným psem, ale do konce života si užívat pohodlí a nejvybranější jídla. K dispozici má vlastní dům s velkým dvorem a služebnictvem, které se stará o jeho maximální pohodlí. Jeho jediným úkolem je přinášet svému pánovi štěstí svojí dočervena zbarvenou srstí, protože červená je v čínské tradici symbolem blaha.

Doga je v Číně znakem bohatství

Neméně luxusní život vede i tibetská doga jménem Yangtze River Number Two. Tu si v roce 2009 pořídila paní Wang. Psa s ukázkovým rodokmenem do svého chovu hledala podle jejích slov už dlouhou dobu, proto neváhala po tohoto psího pána cestovat do městečka Yusk. Když se spolu letecky vraceli do Xi’anu v oblasti Schaanxi, kde má paní Wang sídlo, přivítalo jejich 30 limuzín značky Mercedes a uvítací výbor psích milovníky s transparenty. Není se čemu divit, vždyť do prodeje Hong Donga v roce 2011 kraloval Guinessovy žebříčku právě tento 18-měsíční černý Tibeťan s prodejní hodnotou půl milionu dolarů.

Vlastnictví tibetské dogy se stalo v Číně znakem společenského statusu přesně tak, jako investice do nemovitostí či drahých aut a jachet. Kdysi se věřilo, že toto plemeno je přímým potomkem vlka, což však výzkumy vyvrátili. První zmínky o horských psech v Tibetu pocházejí ještě z dob před naším letopočtem. Pro své vytříbené smysly sloužily jako věrní ochránci stád a dokázali se prý poprat s tygry. Své milovníky si našly i v řadách členy panovnické rodiny. Tibetská doga je vznešeným psům s mírnou a hravou povahou. Vyžaduje hodně pozornosti, za kterou se odvděčí svou věrnou společností a silným ochranářským pudem. Číňané věří, že je to jediný pes, který dokáže nebezpečí ucítit ještě dříve než nastane.