KRESLENÉ POSTAVIČKY, KTERÉ FILMOVÝM STUDIUM VYDĚLALI POŘÁDNÝ BALÍK #1

KRESLENÉ POSTAVIČKY, KTERÉ FILMOVÝM STUDIUM VYDĚLALI POŘÁDNÝ BALÍK #1 1

Kreslené filmy jsou součástí filmového průmyslu již více než sto let. Své popularitě vděčí produkčním společnostem Pixar a Disney, které se zasloužily o jejich rozvoj. Tyto společnosti strávili roky vytvářením oblíbených animovaných filmů – ty jim vydělali miliardy dolarů. Díky nim mohl každý dospělák i dítě poznat ikonické kreslené postavičky, které jsou dnes téměř nesmrtelné.

Od vzniku prvního kresleného filmu už uběhlo mnoho let. Dnes je pokrok při vytváření animací oproti starším filmem na zcela jiném levelu. Nicméně ať už šlo o staré nebo nové „animáky“, dokázali filmovým studiím vydělat biliony dolarů.

Přečtěte si, kterým postavičkám filmaři vděčí za pořádně tučné honoráře! 🙂

# 3 Shrek – 3,92 miliard dolarů

Kdo by před 20 lety řekl, že se zlobr Shrek, toulajícím se světem s upovídaným oslem, stane jednou z nejoblíbenějších animovaných postav? V originálním filmu Shrek hlavnímu hrdinovi hlas propůjčil herec Chris Farley, který nahrál 90% textu. Během výroby filmu však nečekaně zemřel a nahradil ho Mike Myers, který za něj dočetl zbylé řádky.

Film si získal obrovský úspěch i přes velké ztrátě hereckého talentu Chrise Farleyho. Shrekův svět se díky svému úspěchu dočkal několika pokračování. Většina výdělku pochází z vysílání filmu v kinech nebo v televizi, zbytek tvoří prodej DVD a zboží s motivem Shreka.

# 2 Simba – 7, 85 miliard dolarů

V 90. letech došlo k „restartu“ kreslených filmů společnosti Disney a toto období se označuje jako „Renesance Disney“. Nejpopulárnější film tohoto období, Lví král, umožnil zrod další oblíbené hlavní postavy – Simbu. Film si z řad kritiků vysloužil velké chvály, o zbožňováni fanoušky po celém světě ani nemluvě.

Simba však nevydělal miliardy díky prodeji hraček znázorňujících filmové postavičky, ani vysíláním v kinech či televizi. Důvodem tak vysokého výdělku jsou tržby stejnojmenného muzikálu, který byl vytvořen podle tohoto kresleného filmu. Muzikál Lví král je nejvíce ziskovým muzikálem všech dob – celosvětově získal tržby kolem 6 miliard dolarů.

# 1 Homer Simpson – 12,9 miliard dolarů

Hlavní vysílací čas v televizi dokáže vydělat miliony a žádná jiná televizní pořad se v primetime nedokázala udržet tak dlouho, jak kultovní Simpsonovi. Hlava rodiny, Homer Simpson, je najikonickejší postavou tohoto animovaného sitkomu. Dnes má seriál 27 sérií a jeho konec rozhodně není na plánu.

Seriál filmovému studiu vydělal miliardy díky dlouhodobému vysílání i celovečernímu filmu, ve kterém je ústřední postavou právě Homer. Dalším zlatým dolem je i zboží, které se prodává pod licenční známkou „The Simpsons“. Není pochyb, že Simpsonovi jsou v historii kresleného filmu tou největší továrnou na vydělávání peněz.

Co by asi udělal Homer s tolika penězi, kdyby žil v reálném světě lidí? Nuže, pravděpodobně by investoval do velké zásoby svých milovaných „šišek“. 🙂