Louis Vuitton vytvořil exkluzivně cestovní tašky pro geniální BMW I8

Louis Vuitton vytvořil exkluzivně cestovní tašky pro geniální BMW I8 1

O tom, že BMW to se zelenými respektive modrými auty myslí vážně netřeba nikoho přesvědčovat. Koncept Plug-In hybridu nebo jinak BMW i8 jak se automobil označuje bude využívat tříválec TwinPower Turbo o objemu 1,5 litru a elektromotor … Toto je však věc, která nás momentálně nezajímá.

Co nás naopak zaujalo je spolupráce německého výrobce automobilů BMW a francouzského oděvního domu Louis Vuitton. Právě ten vytvořil speciální sadu tašek určenou pro BMW i8.

Aby se zachovala koncepce vozidla, tašky co nejvíce korespondovaly s designem samotného automobilu. LV myslel úplně na všechno a namísto tradičního materiálu – kůže, použil speciální textilii vyrobenou s uhlíkových vláken.

Celá designová a konstrukční filozofie auta se přenesla na tašky, které dokonale zapadají do interiéru BMW i8. Design doplňků je přesto všemu stále nezaměnitelný, dokonale zpracovaný a také i laik už z kilometru pozná, že se jedná o výrobek s dílny Louis Vuitton.

Sada sestávající ze 4 kusů tašek bude dostupná i samostatně. Cena za Business Case i8 je 5.350 €, taška je ideální pro notebook. Taška určená na zadní sedadlo Weekender PM i8 – 4.730 €. Potom ještě zůstávají zbylé dva modely, Garment Bag i8 3.230 € a poslední model, jehož cena je zatím neznámá. Zavazadla budou dostupná pouze ve vybraných buticích Louis Vuitton po celém světě.