Kvalitní granule pro psy: klíč ke zdravému a dlouhému životu vašeho mazlíčka

Kvalitní granule pro psy: klíč ke zdravému a dlouhému životu vašeho mazlíčka 1

Správná výživa je klíčová pro udržení zdraví a vitality našich čtyřnohých přátel. Granule představují jednoduché a pohodlné řešení. Je však důležité pečlivě vybírat, abyste našli plnohodnotné krmení, které poskytne všechny potřebné živiny pro vašeho psa.

Výběr vhodného krmiva

Při pořizování psa přichází důležitá otázka, jak ho budete krmit. Nabízí se dvě základní možnosti – průmyslovým krmivem (většinou granulemi) či domácí stravou. Připravovat psovi krmnou dávku doma není jednoduché, je třeba zajistit optimální zastoupení všech živin. Navíc je to časově i prostorově náročné. Mnoho chovatelů proto raději volí granule. Na trhu je dostupná řada různých produktů, je tak z čeho vybírat. Pečlivou volbou zajistíte psovi kvalitní krmení, navíc si můžete užívat různých výhod.

Hlavní výhody granulí

Jednou z největších výhod granulí je jejich praktičnost. Lze je snadno uchovávat doma, příprava krmné dávky je velmi jednoduchá a zabere vám jen chvilku. Granule pro psy mají relativně dlouhou trvanlivost – vydrží déle čerstvé ve srovnání s potravinami, ze kterých byste denně připravovali krmení. Navíc si nemusíte dělat hlavu s tím, jestli má váš mazlíček vše, co potřebuje. Kvalitní produkty mají ideální zastoupení všech živin a v každé krmné dávce tak pes dostane potřebné nutrienty.

Jak poznat kvalitní krmivo?

Najít optimální granule může být mnohdy složité. Nabídka je pestrá, vyznat se v ní proto není jednoduché. Základem psí stravy je maso, respektive bílkoviny. Ideální obsah masa je kolem 40-50 %, nepleťte si to však s hrubým proteinem – ten se pohybuje kolem 25 %. Sledujte také obsah dalších živin, vitamínů, minerálů, vybírejte z přírodně konzervovaných krmiv.

Kvalitní krmivo je naprostým základem pro zdraví psa a jeho dlouhověkost. Jídelníček můžete zpestřit konzervami či kapsičkami. Buďte však opatrní s kombinováním různých druhů stravy, některým psům činí akorát zdravotní problémy.

Zdroj foto: Jus_OI / Shutterstock.com