Lamborghini a SUV? Proč ne?!

Lamborghini a SUV? Proč ne?! 1

Společnost Lamborghini se ve vývoji nových vozů bude snažit nejbližších letech najít nový směr. Tímto směrem je koncept Lamborghini Urus, vytvářející kombinaci toho nejlepšího z dosavadních luxusních super-sportovních vozů a SUV. Tím vzniká zajímavý off – road, který však neztrácí ani jen trochu dravosti, patřící do rodiny vozidel Lamborghini.

Koncept poprvé spatřil světlo světa v roce 2012, ale mnohé podrobnosti zůstaly až do dnes zahaleno rouškou tajemství.

Zajímavostí zůstává upravený skelet, díky kterému by měl být Urus nejlehčím SUV v této kategorii na trhu. Vozidlo je vysoké jen 1,66 m.

V těchto dnech se italská vláda snaží přesunout výrobu Lamborghini zpět do Itálie nabízením finančních pobídek, díky nimž mohla firma postavit novou továrnu pro 500 zaměstnanců. Základem firmy bude právě koncept Lamborghini Urus.

Jelikož firma patří pod koncern Volkswagen, vlastnící silné evropské automobilky, překvapení je, že vozidlo bude složené z několika dalších typů vozidel. Tak například platforma bude z Porsche Cayenne a motor, konkrétně přeplňovaný osmiválec o objemu 4,0 litru, od Audi. Tento motor bude do vozidla dosazen z důvodu dosažení nízkých emisí motoru. Původně se přemýšlelo o desetiválcovém  motoru.

Jelikož Volkswagen vyrábí vozidla a součástky i v Bratislavě, existovala možnost, že velká část vozidla by byla vyrobena právě zde. Jistý čas se smýšlelo i o výrobě celého vozidla na Slovensku. Nakonec se budou pro toto vozidlo na Slovensku vyrábět jen podvozkové platformy. Zbytek bude vyroben v Sant’Agata Bolognese.

Cena vozu se pohybuje okolo 180 000 eur. Vedení firmy očekává, že se bude vyrábět 3000 kusů ročně. Prvních sériových kusů se dočkáme až v roce 2017.