Zenith El Primero Range Rover: speciální edice hodinek na počest slavného chronografu

Zenith El Primero Range Rover: speciální edice hodinek na počest slavného chronografu 1

Rok 1969 dal světu mimo jiné jedny speciální hodinky. Zenith El Primero byly prvními luxusními hodinkami s automatickým chronografem na světě. Kromě toho pracovali při frekvenci 36.000 vibrací za hodinu, což bylo výrazně více, než nabízela konkurence.

Uběhlo čtyřicet sedm let a britská automobilka Land Rover si vybrala právě švýcarského hodináře Zenith, aby spolu vytvořily hodinky Zenith El Primero Range Rover Special Edition.

Nové luxusní hodinky mají 42 mm černé pouzdro z hliníku a jsou vodotěsné do 100 metrů. Vypouklé safírové sklíčko chrání šedý leštěný číselník s logem výrobce ve tvaru hvězdy. Pod ním se nachází nápis „Zenith Range Rover.“ Ručičky a hodinové markery mají luminiscenční náplň.

Spona z titanu disponuje trojitým zapínáním a ukončuje řemínek, který je vyroben z vysoce kvalitní telecí kůže. Samotný řemínek je k dispozici buď v barvě s modrým odstínem nebo v barvě ivory. Tyto barvy se mimochodem používají i v interiérech automobilů Range Rover. Hodinky jsou dostupné ve vybraných buticích a u maloobchodníků za doporučenou cenu 7 900 € včetně DPH.