Lamborghini Centnario: čerstve představen, ihned vyprodán

Lamborghini Centnario: čerstve představen, ihned vyprodán 1

Ferruccio Lamborghini by dnes oslavil 100 let a při této příležitosti automobilka poprvé ukázala světu výroční novinku. Nese jméno Lamborghini Centenario a hned na začátek se může pochlubit velkou zajímavostí. Tento kousek byl vyprodán dříve, než ho automobilka vůbec ukázala!

Dnes tedy mají lidé možnost vidět ho poprvé na ženevském autosalonu, kde je samozřejmě vystaven po boku dalších kousků, ke kterým se řadí například Huracan či Aventador. A pokud vám Centenario LP770-4 připomíná Aventador, má to svůj důvod.

Model je totiž přímo postaven na jeho základech a shoduje se také v motoru. Opět se jedná o 6,5-litrovou V12-ku, ale má více koní. Přesněji, je jejich 760 a výkon motoru vzrostl z 514kW na 560. Oproti Bugatti Chironu je to méně, ale neznamená to, že by Lambo bylo pomalé. Naopak Centenario zrychlí z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy. Využít sílu všech koní pomáhá robotizovaná, manuální ISR převodovka.

Dominantním prvkem na těle limitovaného Lamborghini je uhlík. Z něj byl vyroben podvozek i karoserie. Tělo vozu plně využívá zákony fyziky – o aerodynamiku se stará velké množství otvorů na těle. Navíc ani jeden z nich nevznikl, zde není, jen tak pro krásu. Přes všechny protéká vzduch. Uhlík se podepsal samozřejmě i na nižší váze a oproti Aventador je hubenější o snadno zapamatovatelných 55 kilogramů. Což znamená, že váží 1 520 kg. Cena tohoto limitovaného kousku byla stanovena na 2,2 milionu euro. Ani vysoká částka však nezabránila tomu, aby ho Lamborghini vyprodalo dříve, než ho vůbec ukázalo.