LEGENDÁRNÍ KOLA FAVORIT JSOU ZPĚT! BUDOU DRAŽŠÍ A VYRÁBĚNÉ NA MÍRU

LEGENDÁRNÍ KOLA FAVORIT JSOU ZPĚT! BUDOU DRAŽŠÍ A VYRÁBĚNÉ NA MÍRU 1

Legendární kola Favorit, kterých se za svou zhruba stoletou existenci prodalo více než 200 tisíc kusů jsou zpět. Slovenský majitel společnosti Favorit Czechoslovakia, Richard Galovič se rozhodl vrátit slávu této značce kol, kterou po roce 1990 vytratila.

Nové kola budou patřit do vyšší kategorie a budou určeny náročným klientům, kterým se vyrobí přesně na míru.

Například za kolo v základní výbavě s řemenovým pohonem a převodky ukrytou v náboji zadního kola zákazník zaplatí přibližně 2000 eur a může si vybrat materiál, ze kterého bude vyroben rám, i různé doplňky.

V nabídce je i elektronické řazení převodů za příplatek 1340 eur.

Nový majitel závodu má výrobu jízdních kol v Jeseníku a na Slovensku, R. Galovič už do obnovení investoval několik desítek milionů korun. Zároveň se těší velkému množství pozitívních reakcí veřejnosti.

„Evidujeme už desítky objednávek a každý den přicházejí nové. Všechny jsou zatím z Česka a ze Slovenska. Na zahraniční trhy se soustředíme až po řádném zavedení výroby a marketingu, „řekl R. Galovič.

Proč se rozhodl oživit tuto dvoukolový legendu, odpověděl:

„Jsem strojní inženýr, jehož vždy zajímala konstrukce kol. Zároveň jsem jako podnikatel zaregistroval specifické potřeby určité skupiny zákazníků, takže když jsem zjistil, že původní ochranné známky Favorit jsou na prodej, tak jsem se o ně začal zajímat. “

Firma Favorit Czechoslovakia se rozhodla vyrábět tři druhy kol, vhodné do města a na výlety. Vývoj a konstrukce tří nový modelů trvala několik měsíců, přičemž první kola byly vyrobeny již letos v březnu. Prvních 50 kol podle objednávek najdou své majitele už v květnu. Každý kolo Favorit má štítek, na který si zákazníci mohou nechat napsat své jméno nebo přezdívku.