KAM JÍT V ROCE 2017 – MYANMAR

KAM JÍT V ROCE 2017 - MYANMAR 1

Přichystán je pro vás další článek z cestovatelského seriálu: „Kam jít v roce 2017“. Tentokrát se vybereme při našem cestování do Asie.

Myanmar otevřelo své hranice v roce 2012. Mnoho let bylo pod vojenskou diktaturou, ale v současnosti už vládne demokracie a nádherná svěží krajina vítá ročně více než 3 miliony turistů. Země jihovýchodní Asie není na Slovensku velmi známá, ale nabízí i Slovákům své poklady.

Smaragdová krajina, strhující buddhistické chrámy a prachové pláže. Tropické pralesy pokrývají polovinu území země. V pralese můžeme setkat několik kočkovité šelmy, tygři, leopardi, sloni, opice, nosorožci či antilopy.

Ještě nedávno nebyly bankomaty samozřejmostí, ale dnes už jsou. Stejně i televize, připojení k internetu a telefonní operátoři.

Rajské ostrovy

Do značné míry turisty neobjevené souostroví Myeik Archipelago nabízí jemný písek, palmy, divoká zvířata a 800 rajských ostrovů. Izolace souostroví pracovala v jeho prospěch, neboť zatím je v své nedotčené kráse.

Luxusní ubytování

Vybíráme pro vás, i tentokrát, luxusní ubytování ve státě Myanmar. Hotel Strand je kultivovaný a ohromí svým leskem. Postaven byl v roce 1901 a zůstává jednou z přetrvávajících a inspirujících památek v Asii. Specifikují ho luxusní lustry, kouzelné stropní ventilátory, autentické dobové vybavení. Minulost se střetává s přítomností mezi strategickými úpravami ve velkolepém a okouzlujícím prostředí.

Nejlepší čas na dovolenou je od října do března. Počasí není horké a suché, obloha je jasná. Východy a západy Slunce nabízejí nepopsatelné pohledy. Od prosince do února nabízí nejkrásnější povětrnostní podmínky s teplým slunečním počasím, stabilním větrem a klidným mořem.

Nejhorší čas na dovolenou je od dubna do srpna. Počasí je velmi horké spojeno s monzunovým obdobím. Od konce května do poloviny října je v Myanmaru období dešťů.