Legendární Technics je zpět

Legendární Technics je zpět 1

Společnost Panasonic oznámila návrat legendární značky prvotřídní audiotechniky Technics na evropský trh. Produkty se dostanou na evropský trh od prosince tohoto roku a budou předzvěstí vstupu na trh celosvětový.

Stalo se tak po 4-leté odmlce kdy společnost Panasonic oznámila konec značky Technics. Její návrat mají na svědomí zákazníci, kteří požadují nekompromisní kvalitu zvuku ve vysokém rozlišení (PCM, FLAC, WAV, AIFF) při frekvenci až do 24-bit/192 kHz.

Pod vývoj nových produktů se podepsala jazzová pianistka Michiko Ogawa, která se stala novou ředitelkou divize. V minulosti se jako inženýrka podílela na vývoji několika produktů, které patřily mezi vlajkové lodě Technics. Nové produkty mají vycházet z přesnějšího fázového a výkonového přenosu signálu, důmyslnější redukce šumu a věrnějšího podání v celém spektru.

Na trh se chystá referenční systém R1 a prémiový systém C700. Technic R1 je složený ze zesilovače SE-R1, audio přehrávače SU-R1 a reproduktorů SB-R1. Sestavu Technics označuje jako svůj top produkt, mělo by tedy jít o velice kvalitní sestavu komponentů s reprodukcí nerozpoznatelnou od přirozeného zvuku. Zájemce za něj zaplatí až 40 tisíc eur.

Cena nejvyšší prémiové sestavy, která sestává ze stereo zesilovače SU-C700, síťového přehrávače SU-C700, CD přehrávače SL-C700 a reproduktorů SB-C700 se má pohybovat blízko hranice 4 tisíc eur.

Celý koncept se skládá ze tří hlavních technických elementů: Accurate Digital Technology zajišťuje přenos signálu s max. přesnou fázovou i výkonovou charakteristikou, Noiseless Signal Technology se stará o důkladnou redukci šumu a Emotive Acoustic Technology zajišťuje čistý zvuk a přirozené podání prostoru s rozsáhlou šířkou jak zvukového pásma, tak dynamického rozsahu. Podle Michiko Ogawa je nejdůležitějším úkolem nového Technics přinést podmanivé hudební zážitky plné emocí, které jsou jedinečné pro každého z nás.