Lexus LC GT500: porazí v sezóně 2017 vládnoucí Nissan?

Lexus LC GT500: porazí v sezóně 2017 vládnoucí Nissan? 1

Nový model závodního auta Lexus LC GT500 se postaví na trať. Toyota doufá, že s ním v začínající sezóně 2017 Super GT v Japonsku porazí vládnoucí Nissan. Nový model sportovního auta byl upraven tak, aby splňoval požadavky soutěže ve třídě GT500. Jde o variantu modelu Lexus LC 500, který debutoval na North American International Auto Show v lednu a který se do prodeje dostane koncem tohoto roku.

Zatímco Grand Tourer nabízí široké veřejnosti 5-litrový osmiválec o výkonu 467 koní a 10 stupňovou automatickou převodovku, verze GT se zadním pohonem spoléhá na 2-litrový, přeplňovaný 4-válec a 6-stupňovou sekvenční převodovku. Aerodynamické úpravy zahrnují vysoké podběhy kol, výrazné zadní křídlo a spoiler, vzduchové přívody a vývody v rámci esteticky tvarovaného těla.

Nový model Lexus LC GT500 nahradí současnou verzi modelu RC F, přičemž mezi konkurenci spadá zejména Nissan GT-R a Honda NSX. Bude mít Toyota s tímto modelem konečně štěstí? Předzvěstí úspěchu může být vítězství v 6. kole Super GT na okruhu v Suzuce 27. srpna.