Zbavujete se notebooku či smartphonu? Tyto věci si zkontrolujte

Zbavujete se notebooku či smartphonu? Tyto věci si zkontrolujte 1

Pokud se chystáte vyhodit či posunout jinému členu rodiny starý počítač, notebook nebo smartphone, rozhodně byste na něm neměli zanechat stopy po své činnosti. Na co všechno byste měli v tomto případě dávat pozor? V tomto článku vám nabízíme pět tipů, jak se vyhnout případnému zneužití svých souborů a dat.

1. Kde máte uložené soubory?
Na smartphonu, tabletu či notebooku máte nepochybně uložené množství fotografií, písní filmů a dokumentů. Pokud se chystáte zařízení zbavit, ale přitom si chcete soubory ponechat, nepotřebujete k zálohování ani externí disk. Stačí využít některou z cloudových služeb jako Dropbox či One Drive.

Problémem jsou soubory a složky, které jste během používání zařízení někam uložili a zapomněli na ně. Právě proto byste měli předtím, než smartphone či notebook posunete někomu jinému, celou paměť pořádně zkontrolovat. Nechcete přece přijít o důležitá data. Pamatujte, že některé soubory byste v počítači neměli mít uloženy vůbec.

 
23906877-Creative-abstract-cloud-computing-technology-wireless-internet-telecommunication-and-web-connection--Stock-Photo

2. Odhlásili jste se ze všech uživatelských účtů?
V některých případech se vám ukládání hesel či automatické přihlašování do účtů může pěkně vymstít. Existuje množství programů, mezi které patří například iTunes či Photoshop, ve kterých si účet můžete v jednom čase spojit pouze s určitým množstvím jednotlivých zařízení.

Problém nastává v okamžiku, kdy se ve starém počítači zapomenete odhlásit a v tom novém najednou program nevíte spustit. Jelikož množství těchto programů je placených, dobře si zkontrolujte, zda jste se ze všech účtů odhlásili. Pomalý počítač? Takto ho zrychlíte.

3. Na jaké bezpečnostní aplikace spoléháte?
Dnešní smartphony se často používají k ověření identity uživatele při přihlašování do různých účtů. Pro tento účel se používají aplikace jako například Google Authenticator, ale existuje i několik dalších. Ujistěte se, že předtím, než se starého zařízení zbavíte, přesunete aplikace do nového zařízení. Předejdete tak zbytečným nepříjemnostem.