LG G Watch R – nejlepší Smart hodinky na světě?

LG G Watch R - nejlepší Smart hodinky na světě? 1

Úvodem otázka: Máte iPhone nebo smartphone s Androidem? Chcete k němu ty nejlepší inteligentní hodinky na trhu? Volba je jednoduchá: Buď hranaté Apple Watch nebo kulaté LG G Watch R.

Je sice pravda že inteligentní hodinky má už dnes každý větší výrobce, jako například Samsung a Sony, ty nejlepší však pocházejí z dílny Apple a LG. Na jednom se shodneme asi všichni. Baterie inteligentních hodinek by měla vydržet minimálně celý den a jejich software by měl být nanejvýš svižný. Klíčovými vlastnostmi inteligentních hodinek (s přihlédnutím na výdrž baterie) bude proto jejich funkčnost a rychlost.

Společnost Apple si zakládá především na tom, jak její produkty vypadají. Přesné technické specifikace hodinek Apple Watch dosud nejsou známy. Víme však, že se dodávají se čtyřmi safírovými čočkami na přesnější měření srdečního tepu a Retina displejem. Jsou dostupné ve dvou velikostech, pro muže a ženy a vybírat lze ze tří osobitých kolekcí Watch, Watch Sport a Watch Edition. Kolekce Apple Watch Sport má o 60% mohutnější hliníkové pouzdro a odolnější Ion-X sklo. Apple Watch Edition zdobí 18-karátové žluté nebo růžové zlato. Na výběr je šest řemínků.

Apple Watch dokáží sdělit přesný čas 11-ti způsoby, ale Apple tvrdí, že jich je více než dva miliony prostřednictvím různých možností přizpůsobení.

Víme, že se uvnitř hodinek nachází výkonný S1 procesor a dostatečná vnitřní paměť pro ukládání multimédií. Hodinky podporují Bluetooth 4.0 a 802.11b/g Wi-Fi. K dispozici je snímač srdeční frekvence, akcelerometr, vodotěsný reproduktor a podpora pro bezdrátové nabíjení. Apple Watch však spárujete pouze s vaším mobilním telefonem iPhone 5, 5C, 5S, 6 nebo 6 Plus.

Android hodinky od LG využívají známý Qualcomm Snapdragon 400 procesor, obsahují 512 MB paměti RAM a 4 GB vnitřní paměti. Kapacita baterie je 410 mAh a k dispozici celou řadu senzorů, včetně gyroskopu, kompasu a akcelerometru. Mezi další funkce patří monitor srdečního tepu, který se nachází na zadní straně. 1.3-palcový displej se může zdát malý, ale v kruhové formě je dostatečně velký a navíc dokonale spolupracuje s Android Wear. P-OLED displej s rozlišením 320 x 320 obrazových bodů zobrazuje pohyblivé ručičky v analogovém režimu takovým způsobem, že si budete myslet, že jsou skutečné.

Design hodinek je velmi pěkný i díky rámu z nerezové oceli a koženému řemínku standardní velikosti 22 mm. Potěší certifikace IP67 díky níž jsou hodinky prachotěsné a vodotěsné – až 1 metr pod vodou po dobu 30 minut. Jsou poměrně mohutné, ale ne o mnoho větší než jiné analogové hodinky na trhu.

Zatímco LG G Watch R využívá OS Android, Apple Watch sází na vlastní software iOS na bázi Apple. Znamená to, že do obou hodinek nainstalujete aplikace na volání a posílání textových zpráv, k vyvolání hlasového asistenta, na kontrolu e-mailů, přehrávání hudby, zobrazení fotografií, zobrazení oznámení ze sociálních sítí apod.

Apple Watch i LG G Watch R podporují hmatovou zpětnou vazbu, ačkoli hmatový procesor Taptic od Apple nám přijde propracovanější. Nabízí jemnější vibrační zpětnou vazbu na oznámení alarmů a dalších zpráv. Možné dokonce je nastavovat její intenzitu pro konkrétní oznámení. Například v aplikaci Mapy lze vibrace odlišit v závislosti na tom, zda potřebujete odbočit vpravo nebo vlevo, aniž byste se na hodinky i jen podívali. Zdravotní a fitness aplikace jsou v obou případech velmi propracované.

Jsme toho názoru, že při výběru inteligentních hodinek bude hrát klíčovou roli právě jejich design. LG G Watch R se svým kulatým „ciferníkem“ vypadají spíše jako tradiční hodinky. Ve skutečnosti to bude asi hlavní důvod, proč dá hodně zájemců přednost právě LG G Watch R. Hranaté nebo kulaté? Výběr je na vás.