NÁVRAT DO DĚTSTVÍ – PERO VE TVARU RAKETY ZA TÉMĚŘ 20 000 USD

NÁVRAT DO DĚTSTVÍ – PERO VE TVARU RAKETY ZA TÉMĚŘ 20 000 USD 1

Celé generace mladých lidí denně sní o letech do vesmíru, přičemž si představují své pero nebo tužku v roli kosmické lodi.

Tento dětský sen inspiroval i zakladatele společnosti MB & F Maximiliana Bussera k tomu aby vytvořil něco neobvyklého. Spojil se se švýcarskou firmou vyrábějící luxusní psací potřeby Caran d’Ache a přinesl limitovanou edici exkluzivního pera Astrograph ve tvaru rakety.

Elegantní, zakřivený „trup“ lodi je zvýrazněn kostkovaným vzorem s antracitovým lakem. Když pero odmontujete, odhalí se plnicí pero ve vysokém lesku rhodia nebo ruthenia s antracitovou úpravou. Samotný Roller je k dispozici v pískované povrchové úpravě matného rhodia.

Pero disponuje šikovným mechanismem, inspirovaným zavíracími nožíky: malá páčka reprezentuje dveře do kosmické lodi, přičemž je možné nasadit tři stabilizační nohy, které umožňují peru stát vzpřímeně. A protože každá mise potřebuje druhého pilota, obsahuje Astrograph magnet pro sošku astronauta, který lze připojit ke kterékoli části pera.

Samotný box byl navržen tak, aby vypadal jako odrazový můstek. Pero v něm může být uloženo uvnitř nebo postavené na podstavci ve svislé poloze. Astrograph je nejsložitějším perem navrženým společností Caran d’Ache, přičemž obsahuje až 99 nových komponentů vyrobených speciálně pro tuto verzi. Z luxusního nástroje se vyrobí pouze 99 kusů, přičemž každý z nich bude stát 19 900 USD.