Londýn – kde se ubytovat a tipy na výlety

Londýn - kde se ubytovat a tipy na výlety 1

KDE SE UBYTOVAT

Hlavní atrakce Londýna jsou rozesety v několika různých částech města. Pokud chcete strávit hodně času prohlídkou památek, je dobré mít základnu v centru a používat vynikající systém londýnské veřejné dopravy. Zde uvádíme některé dobře hodnocené hotely v centru Londýna.

Luxusní ubytování: pokud jde o luxusní hotely, nejlepší jsou stále tradiční „velké dámy“. Už více jak století své hosty hýčká hotel The Goring 5* jen coby kamenem dohodil od Buckinghamského paláce, zatímco The Langham 5* v samém srdci West Endu hostí členy královské rodiny a celebrity už více jak 150 let. Jen pár kroků od nám. Trafalgar Square stojí Corinthia Hotel London 5* nabízející střešní terasu a luxusní odpolední čaje. The Ritz London 5*, také proslulý svými čaji, je na příhodném místě pokud Vám jde o luxusní obchody v Mayfair.

Akční nabídka ubytování:

Ubytování střední třídy: The Fielding Hotel 3*, oblíbené butikové zařízení stojí nedaleko Covent Garden, jedné z turisticky nejoblíbenějších části Londýna. Praktický pro ty, kdo přijedou vlakem nebo z letiště Heathrow či Gatwick, je London Marriott Grosvenor Square Hotel přímo u nádraží Victoria Station. Asi 15 minut pěšky od Covent Garden leží čtvrť Bloomsbury, kdysi literární centrum Londýna, kde dnes najdete velmi oblíbené Britské muzeum, a také dobře hodnocené hotely střední úrovně, jako je The Montague on the Gardens 4* The Bloomsbury Hotel London 4* (oba jsou v dobré docházkové vzdálenosti od nákupní třídy Oxford Street).

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické ubytování: pokud si musíte hlídat rozpočet, Premier Inn London Kensington představuje cenově dostupnou možnost vzdálenou jen pár minut cesty od muzeí a zastávky metra Earls Court. Nebo se můžete vydat severním směrem do The Alhambra Hotelu 3* či Jesmond Dene Hotelu 4*, které se oba nacházejí nedaleko rušné zastávky metra King’s Cross, významné dopravní křižovatky.

Akční nabídka ubytování:

Londýn - kde se ubytovat a tipy na výlety 2

TIPY NA VÝLETY

Pamětihodnosti: jedna z nejlepších možností, jak si prohlédnout pamětihodnosti Londýna, je při jízdě tradičním dvouposchoďovým autobusem (double-decker). Je to klasická forma prohlídky britské metropole a její stálá obliba má svůj důvod: je snadná, pohodlná, informativní a zajišťuje, že uvidíte nejvýznamnější atrakce. Jízdenky jsou flexibilní, s otevřenými daty, a platí 24 hodin. I v případě, že jste v Londýně jen na pár dní, je dobré jeden den věnovat zorientování se, především pokud jste ve městě poprvé.

Jednodenní výlety: mimo Londýn najdete další skvělé destinace, kam se můžete vydat při jednodenním výletě. Návštěva Stonehenge, hradu Windsor a Bathu představuje 11hodinový komentovaný výlet z Londýna, při kterém se dostanete na místa, která si jako turisté nesmíte nechat ujít. Je to skvělý způsob, jak si prohlédnout okolí metropole bez komplikace spojených s řízením auta, orientováním se a s parkováním.

Pro fanoušky Harryho Pottera: při prohlídce Warner Brother’s Studio Tour – The Making of Harry Potter se dostanete „za scénu“ a budete se moct podívat, jak filmy vznikaly, a také se projít úžasnými scénami, kde byl film natáčen. Návštěvníci si mohou scény sami prohlédnout, podívat se na kostýmy a rekvizity, projít se po Velkém sále a dozvědět se, jak filmování probíhalo. Prohlídka zahrnuje vstupenku a dopravu tam a zpátky z centra Londýna.

19 hlavních turistických atrakcí Londýna