Luděk Seryn – jedna z hvězd na veletrhu hodinek v Brně

Luděk Seryn - jedna z hvězd na veletrhu hodinek v Brně 1

V našich zemích není hodinářská výroba běžným jevem a o to více milovníky hodinek potěší fakt, že se stále najdou jedinci, kteří dokáží v tomto náročném oboru prorazit. A nejen to. Dokáží mít osobní přístup k celé výrobě hodinek a to od počátečního nápadu a návrhu, přes výrobu jednotlivých součástek, až k jedinečnému finálnímu výrobku.

Dovolím si za obdivovatele krásných hodinek prohlásit, že největší vztah máme k těm hodinkám, u jejichž zrodu jsme měli šanci být. Taková možnost se nám nabízí pod tajemnou zkratkou LS na číselníku.

Zkratka, tvořící logo značky, skrývá skutečnou One Man Company s osobním přístupem k zákazníkům i hodinkám jako celku, ale i k jejich jednotlivým součástkám. Stojí za ní muž jménem Luděk Seryn a pro nás je potěšující zprávou, že osobně potvrdil svou účast na letošním veletrhu hodinek v Brně.

Moravský rodák Luděk Seryn byl již od dětství fascinován náročným, technicky dokonalým světem hodinek a i přes to, že se nikdo z jeho rodiny hodinkám profesionálně nevěnoval, rozhodl se tento obor studovat.

Nastoupil pod vedení PhDr. J. Ondráčka v SOU Polná a v roce 1996 studia úspěšně zakončil. Během nich viděl svou budoucnost v kombinaci oboru hodinář s oborem zlatník – klenotník a tento další učební obor absolvoval v roce 1999 ve Zlatnickém středisku praktického vyučování Solunka a pokračoval studiem fasování – zasazování drahých kamenů.

Tímto studiem se pomyslný kruh nutných znalostí pro vlastní hodinářskou výrobu sestávající ze znalostí konstrukce, materiálů, jejich obrábění a zpracování, uzavřel. V roce 2002 Luděk Seryn otevřel hodinářství a zlatnictví v Mohelnici, kde se nejprve zaměřil na opravy hodin a individuální výrobu šperků, později se začal věnovat i výrobě vlastních hodinek. Nejprve to byla pouzdra, ale dnes již vyrábí kompletní hodinky včetně vlastních strojků.

Jak sám Luděk Seryn říká, samotná výroba hodinek trvá v rozsahu 1-3 měsíce a předchází jí proces technické dokumentace a vizualizace.

Vlastnoručně vyrobené hodinky předává jejich majiteli vždy osobně, dává 5 let záruky a doživotní servis.

Luděk Seryn se může pochlubit i jedním rekordem, jde o autorství nejdražších náramkových hodinek vyrobených v České republice, které mají pouzdro ze čtrnáctikarátového zlata a jsou zdobeny brilianty. Cena tohoto modelu, pojmenovaného Imperator, dosahuje dvou milionů korun.