Luxusní hodinářská značka Louis Moinet předvádí Jurský park a tropické dešťové pralesy

Luxusní hodinářská značka Louis Moinet předvádí Jurský park a tropické dešťové pralesy 1

Luxusní hodinářská značka Louis Moinet nás dokáže překvapit nejen dokonalými modely hodinek z jejich produkce, ale také použitím materiálů, které si ani nedovedeme představit. Tady se musím čtenářům omluvit … minimálně já si nedovedu představit. Jistě, nejsou jediní, zvláště v oblasti nejvyššího stupně hodinářské výroby, v Haute Horlogerii, je takových výrobců více.

O čem že to vlastně píši? Podívejme se na dva modely hodinek, které značka Louis Moinet …hmm… představila veřejnosti. Chvíli jsem váhal, jaká slova nejlépe použít, ale v těchto případech opravdu nelze napsat … uvedla na trh. Jsou to velmi omezené kolekce hodinek, čítající maximálně několik desítek kusů.

Louis Moinet Jurassic Watch znamená něco jako návrat do doby dinosaurů a nebo ještě lépe Jurský park přímo na ruce majitele těchto hodinek. Uznejte sami, že hodinky s číselníkem vyrobeným přímo z originálu dinosauří kosti, která se dochovala v podobě fosílie a její stáří je odhadováno v rozmezí 175 – 200 milionů let, vám jen tak někde nenabídnou. Pro značku Louis Moinet ale není nic nemožné. Hodinky byly představeny veřejnosti na přelomu jara a léta letošního roku.

Generální ředitel společnosti Louis Ateliers Moinet pan JeanMarie Schaller sám vysvětlil, že správné umělecké dílo je nabito emocemi. Tak je to i v případě těchto hodinek, kdy struktura kosti zkamenělého dinosaura připomíná jedno velké abstraktní plátno a je ctí pro každého, komu bylo dopřáno s takovým materiálem pracovat.