Sony představila nový 4K Ultra HD televizor s nejpopulárnější mobilní platformou na světě Android TV

Sony představila nový 4K Ultra HD televizor s nejpopulárnější mobilní platformou na světě Android TV 1

Společnost Sony uvedla v roce 2015 na trh novou řadu televizorů 4K Ultra HD. Tyto novinky používají vylepšené technologie zobrazení, mají krásný a elegantní design, jakož i operační systém Android. Zatímco Android přináší světově nejpopulárnější mobilní platformu přímo do televizoru, nový 4K procesor X1 se postará o lepší kvalitu obrazu z libovolného zdroje, čili lepší kontrast, jas a lepší barvy.

Společnost Sony byla vždy lídrem v 4K a její exkluzivní technologie poskytují milovníkům televizního vysílání tu nejlepší kvalitu obrazu bez ohledu na to, jaký druh programu diváci právě sledují. Bohaté zkušenosti umožnily společnosti Sony vylepšit přesnost a jasnost barev. Spojením bezkonkurenční kvality obrazu s operačním systémem Android dosáhla snad nejlepší možný divácký zážitek.

V roce 2015 bude na trhu šest nových sérií televizorů 4K Ultra HD. Modelové řady X830C, X850C a X930C / X940C se dají objednat prostřednictvím předobjednávky už dnes. Modelová řada X900C / X910C se na trhu objeví letos v létě. Kromě nových modelů X950B a X800B budou uvedeny také nové projektory 4K Ultra HD, včetně projektorů VPL-VW350ES a 4K Ultra Short Throw. Budete si moci vybrat i z několika nových pomocníků pro přehrávání zvuku. Při výběru plátna k těmto novinkám třeba počítat s úhlopříčkou od 43 až do 180 palců. Nová řada produktů proto nabídne řešení 4K pro každý pokoj a každou situaci.

Nová řada 4K Ultra HD TV v roce 2015 pohání procesor X1, který při sledování obrazu ve formátu HD nebo 4K maximalizuje kontrast, barvy a jas. Díky technologii X-Reality ™ PRO Picture Engine, kterou vyvíjeli více než 10 let, se dá obsah ve formátu HD převést do super jasného obrazu v rozlišení 4K.

Technologie TRILUMINOS ™, která se používá od série X850C, zajišťuje překvapivě širokou barevnou škálu, stále a přesné zobrazení barev. Série X930C a X940C bude kompatibilní s obsahem High Dynamic Range (HDR), který bude dostupný prostřednictvím aktualizace již letos v létě. HDR představuje nový formát videa, který dokáže tvořivě zacházet s jasem. Obsah ve formátu HDR bude využívat i většina poskytovatelů služeb tohoto druhu, jako např. Amazon či Netflix, a to ještě v tomto roce.

Díky unikátní technologii od Sony s označením X-tended Dynamic Range ™ PRO (75-palcový model) a X-tended Dynamic Range (65-palcový model) si mohou uživatelé vychutnat úžasný jas LED obrazovek, stejně i hlubší černou oproti běžným videem ve formátu HDR nebo jinými zdroji.

PSNYNA-KDL55W800C_main_v786Android TV je světově nejpopulárnější mobilní platforma zabudovaná do televizorů. Umožňuje uživatelům přistupovat k obsahu jako Netflix, YouTube a Hulu, jakož i sledovat pořady a nadčasové filmy z Google Play, Amazon Instant Video, YouTube, Netflix, Hulu, PBS a PBS KIDS.

Uživatelé tak mají přímo v televizoru přístup k obrovskému množství her a další zábavě z obchodu Google Play. Mezi další aplikace Android TV patří Epix, YuppTV, iHeartRadio, Madefire, PlutoTV a Vevo. S Google Cast ™ mohou uživatelé přenášet své oblíbené aplikace přímo do televizoru: např. HBO GO ze zařízení s iOS nebo Android, počítačů se systémem Windows nebo Mac.

Funkce hlasového vyhledávání jim zas umožňuje najít své oblíbené programy snadno a rychle. Stačí hlasové povely nahrát do speciálního dálkového ovládání nebo kompatibilního smartphonu.

Obrazovka Android TV nabízí možnost upravit si nabídku programů podle vlastních potřeb a pak vám bude sama doporučovat, co by se vám líbilo, co byste si, ještě mohli prohlédnout. Android TV je v roce 2015 k dispozici na všech nových modelech X, jakož i na modelech W850C a W800C. Letos v létě se mohou hráči pomocí aplikace PlayStation® Now nechat pohltit světem PlayStation®