Luxusní kupé s ďábelským zvukem: Škoda Atero spatřila světlo světa

Luxusní kupé s ďábelským zvukem: Škoda Atero spatřila světlo světa 1

Studenti středního odborného učiliště Škoda Auto z Mladé Boleslavi se řádně pochlapili. Každoročně se pouštějí do realizace projektu budování nového modelu auta snů. Tento rok se zasvětili do jedinečné přestavby Škody Rapid Spaceback, no a z výsledku budete ohromeni.

Na konstrukci vozidla se podílelo 26 studentů, kterým se z Rapidu Spaceback podařilo vytvořit unikátní luxusní kupé s netradičním designem. V roce 2014 studenti představili mini kabriolet CitiJet a o rok později přišel na řadu pick-up Funstart.

Realizace projektu ater byla zahájena koncem roku 2015. Přestavba samotného automobilu si vyžádala více než 1700 hodin práce a byla rozsáhlejší ve srovnání s předchozími projekty. Karoserie nalakovaná v metalickém odstínu Black Magic se dočkala zásadních změn. Kapota disponuje větracími otvory, dveře jsou prodloužené a zadní sklo nabylo netradiční zkosený tvar, ústící do nablýskaného červeného křídla nad kufrem.

Atero zdobí osmnáctipalcová kola s rozměrem pneumatik 223/35 ze Škody Octavia, červené podsvícení podvozku a interiéru, lemování inspirované edicí RS, vymakaný autosadou se 14 reproduktory s výkonem 1800 wattů a samostatný subwoofer umístěný v zavazadlovém prostoru. Tyto všechny vymoženosti dělají z auta jedinečný kus, který by zatoužil vlastnit nejeden z nás. Bohužel existuje pouze jeden.

Černé třídveřové kupé s délkou 4,3 metru skrývá pod kapotou turbobenzínový  motor 1,4 TSI (92 kW / 125 k) řízený sedmistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG. Samotný název ater pochází z latinského slova ater, tedy černý a výrazné červené R v názvu odkazuje na karoserii ve stylu Rapid. Červené čalounění interiéru a osvětlení s bodovými LED-diodami podtrhuje její sportovního ducha. Tak co, i vy byste nejraději dupli na plyn a provětrali tohoto nablýskaného sporťtáka?