TAG Heuer Carrera Calibre 18 Telemeter

TAG Heuer Carrera Calibre 18 Telemeter 1

Oblíbená švýcarská značka TAG Heuer představila nový model v řadě Carrera – Heuer cal. 18 Telemetr. Jde o reedici staršího modelu z roku 1960, takže hodinky mají pěkný nádech ve stylu vintage.

Pouzdro hodinek má průměr 39 mm, což je ideální velikost pro vintage chronograf. Hodinky jsou inspirovány starším modelem, ve srovnání, se kterým mají větší pouzdro (36 mm oproti 39 mm) a telemetrickou stupnici namísto tachymetrická. Telemetrická stupnice slouží k měření vzdálenosti něčeho, co lze vidět a slyšet současně (např. Blýskání, ohňostroj). Původně měli tuto stupnici pouze vojenské hodinky, aby jimi mohli vojáci měřit svou vzdálenost od dělostřelectva.

Po designové stránce se jedná o velmi příjemné hodinky s přijatelnými rozměry. Bílo-šedý ciferník s dalšími menšími černými ciferníky působí velmi dobře a čistě. Na ciferníku si můžeme všimnout staré logo značky Heuer, což potěší jejich dlouholeté fanoušky. Ručičky a indexy jsou klasické, jednoduché a snadno čitelné. Malé ciferníky černé barvy vytvářejí pěkný kontrast se zbytkem ciferníku. Datum najdeme na šestce.

Na ciferníku je také označení strojku, kterým je kalibr 18. Jde o chronograf s automatickým nátahem, a který budete moci vidět ze spodní strany hodinek. Strojek je samozřejmě „Swiss made“, s 37 ložiskovými kameny, 28 800 vibracemi za hodinu a 40-hodinovou rezervou nátahu. Tento strojek je relativně nový a byl použit podruhé. Hodinky budou v prodeji od července tohoto roku s cenovkou 4.900 €.