Luxusní sídlo miliardáře Donalda Trumpa k prodeji. Takto vypadal jeho první dům, který koupil

Luxusní sídlo miliardáře Donalda Trumpa k prodeji. Takto vypadal jeho první dům, který koupil 1

Realitní agentka Tamar Lauri na své internetové stránce uvádí, že je starý domov miliardáře Donalda Trumpa k prodeji. Právě jméno amerického miliardáře, které se nachází na seznamu vlastníků, je největším tahákem nabídky.

Dům, postavený v roce 1939 v gregoriánském slohu, byl totiž prvním domovem realitního magnáta Donalda Trumpa a jeho manželky s českými kořeny Ivany, kteří ho koupili v roce 1982 za 4 miliony dolarů.

Dům prošel mnoha rekonstrukcemi. Tu nejrozsáhlejší však udělala manželka Ivana ihned po nastěhování.

V té době měla Ivana na starosti i rekonstrukci světoznámého hotelu Plaza na Manhattanu. Z této rekonstrukce ji inspirovala zlatavá výzdoba, kterou přenesla i do svého vysněného sídla v Connecticutu.

Od té doby se v domě nachází osm ložnic, třináct koupelen, třípatrové foyer se dvěma točitými schodišti, sauna, domácí kino, místnost s kulečníkovým stolem, několik teras, soukromý přístav a tři zcela vybavené apartmány pro zaměstnance.

Se společného hnízdečka lásky se oba těšili jen do roku 1991, kdy jejich vztah skončil rozvodem a luxusní sídlo bylo přepsáno na její jméno. Už v roce 1998 ho za 15 milionů dolarů prodala novým majitelům. Ti v roce 2000 přistavěli tenisové kurty, další menší pokoje a krytý bazén.

Zatímco v roce 1939 byla hodnota domu 200.000 dolarů , dnes je cena sídla, které se rozprostírá na 2,3-hektarovém pozemku až 54 milionů dolarů.