Luxusní značka Hublot uctívá slavného Bruce Leeho novou limitovanou edicí hodinek

Luxusní značka Hublot uctívá slavného Bruce Leeho novou limitovanou edicí hodinek 1

Milovníkům bojových umění i hereckých výkonů jistě neušlo jedno důležité letošní výročí – 75. výročí narození Brucea Leeho. Toto jméno mě vrací do doby dětství, dospívání a dovedlo mě až k druhému danu v karate.

Vzpomínám si, že za minulého režimu nebyly v televizi s touto tématikou žádné filmy, ale měli jsme upravenou venkovní anténu a s její pomocí jsme přijímali signál polské televize. Jednoho večera dávali film s Bruce Leem, který můj dosavadní život (věnoval jsem se amatérskému boxu) obrátil naruby.

V něm Bruce povyskočil a ukopl lustr. Otázka ,,Jak může ukopnout lustr?” mě dovedla až do dódžó, kde probíhala výuka japonského SHOTOKAN KARATE. Pamětníci vědí, že to byla doba, kdy nebylo příliš na výběr, v ČSR převládala škola Shotokan, v SSR škola Gódžú-rjú. Teprve pádem režimu se otevřely brány různým školám a směrům bojových umění dokořán.

Bruce Lee se narodil 27. listopadu 1940 v americkém San Franciscu jako Lee Jun Fan v rodině čínského operního zpěváka a měl celkem čtyři sourozence. Krátce po jeho narození se celá rodina stěhuje zpět do Hong Kongu, odkud původně pocházela. Bruce tam začíná ve svých třinácti letech studovat klasické bojové umění Wing Chun u slavného mistra Yip Mana.

Po otci zdědil umělecké sklony a velmi dobře tančil, což ho v roce 1958 dovedlo až k vítězství v hongkongské taneční souteži a k rolím v několika filmech. Pro jeho výbušný styl života a zejména z obavy o jeho budoucnost, když se o Bruceho začala po jedné z mnoha pouličních rvaček zajímat policie, otec rozhodl, že je čas aby se Bruce vrátil do země svého narození, do USA.

Tam Brucemu začala nová životní dráha, která z něj udělala nejen světově uznávaného mistra a popularizátora bojových umění, zakladatele vlastního bojového stylu Jeet Kune Do, ale také herce světového významu. V roce1964 se Bruce oženil s Lindou Emeryovou, jednou ze svých studentek a měl s ní dvě děti: syna Brandona a dceru Shannon.

Bruceova smrt při natáčení jeho posledního snímku Enter the Dragon je dodnes zahalena rouškou tajemství a záhad. Premiéry filmu se již nedočkal, 20. července 1973 upadl do kómatu a zemřel. Zjištěná fakta hovoří o bolesti hlavy způsobené krvácením do mozku, které způsobilo jeho masivní otok a následnou smrt.

K výročí narození legendárního Bruce Leeho připravila značka Hublot limitovanou edici hodinek Spirit of Big Bang for Bruce Lee, která vychází v omezeném počtu sedmdesátipěti kusů a jejíž představení bylo součástí výstavy nazvané ,,Legenda nikdy neumírá“, která se konala v Hong Kongu v listopadu letošního roku.

Ricardo Guadalupe, generální ředitel společnosti Hublot označil Bruce za jednoho z nejvlivnějších mistrů bojových umění, který dokonale ztělesňoval umění fúze mezi východem a západem a k jehož věčné památce vytvořili hodinky jako poctu průkopníkovi nové éry a zároveň nesmrtelné legendy.

Hodinky Hublot Spirit of Big Bang for Bruce Lee mají černé keramické pouzdro o velikosti 47.70 mm x 56.30 mm a výšce 14.5 mm, dýnko nese označení jedinečného kusu v limitované edici. Hodinky jsou osazeny mechanickým strojkem HUB470 s automatickým nátahem a chronografem. Strojek je složen z 278 dílů, má 31 kamenů a rezervu nátahu 50 hodin. Pracuje na frekvenci 36.000 kmitů za hodinu. Vodotěsnost hodinek je 100 metrů.

Číselník hodinek je skeleton, takže částečně umožňuje pohled na jejich pracující strojek. Indexy a ručičky jsou pozlaceny a opatřeny černou luminiscenční vrstvou. V nabídce jsou dva různé řemínky, na nichž jsou hodinky uchyceny. Prvním z nich je gumový řemen s černě prošívanou telecí kůží, druhým je gumový řemen s černě prošívanou kůží z aligátora.