MÁ POUHÝCH  OSM LET, HRAJE SI S HRAČKAMI A VYDĚLÁVÁ PŘES MILION DOLARŮ ROČNĚ

MÁ POUHÝCH  OSM LET, HRAJE SI S HRAČKAMI A VYDĚLÁVÁ PŘES MILION DOLARŮ ROČNĚ 1

Vzpomínáte si na to, co jste dělali vy, když jste měli osm let? Určitě si vzpomenete na své začátky ve škole a oblíbené hračky, což je na rozdíl od osmiletého Evana méně působivé.

Evan není žádná pěvecká hvězda ani dítě bohatých rodičů a přitom ho znají miliony dětí a rodičů po celém světě. Chodí do školy, plní si své domácí úkoly, navštěvuje tréninky Karate a hraje se s hračkami jako každé jiné dítě. Jen to hraní dělá o něco zajímavější.

On totiž recenze hračky. Jeho otec ho natáčí na video, na kterém Evan nejprve představí hračku, rozbalí krabici, vybere obsah s návodem a před očima diváků i složí nebo ukáže názorně její využití. Nevěřili byste, ale Evan už s otcem stihl natočit více než 350 videií, které mají celkem více než 753 milionů shlédnutí a jejich kanál EvanTube odebírá 818 597 odběratelů.

Evan k tomu nepřišel náhodou, celé to začalo díky otci Jaredovi, který natočil v roce 2011 stop-motion video s figurkami Angry Birds, kdy měl Evan jen 6 let. Video mělo za krátkou dobu překvapivou odezvu v podobě milion shlédnutí. Později do nich zapojily dceru, manželku a pár vtipných ukázek. Nyní si je videa pouštějí miliony dětí, které si potřebují poradit se stavebnicemi Minecraft, Lego nebo Skylanders.

Rodina z Virginie si z reklam a počtem zhlédnutí tak dokáží vydělat více než 1,3 milionů dolarů ročně, přičemž podstatnou část příjmu tvoří právě výnosy z reklam a příspěvky od výrobců hraček, kterých recenzují. Mají vlastní specializovaný tým, který má na starosti výhradně reklamu a vyjednává se značkami a firmami. Zatímco maličký Evan si ještě neuvědomuje svou popularitu, otec všechny vydělané peníze vkládá na spořicí účty pro dětí, které jim mají zajistit lepší budoucnost.

Evan a jeho tým jen před nedávnem spustili na trh dva nové kanály: EvanTubeRAW, což je video blog celé rodiny, jejich zážitků, vystoupení a zábavných momentů a kanál EvanTubeGaming, při kterém se výhradně otec se synem soustředit na videohry. I šestiletá Jillian uvažuje nad svým vloge s názvem JillianTube. Že by nová virové hvězda?