Madam Kate: 60-metrová super jachta vyrobena pro Brazilského velkopodnikatele

Madam Kate: 60-metrová super jachta vyrobena pro Brazilského velkopodnikatele 1

Madam Kate je 60-metrová super jachta, poslední ze série 199 od holandského výrobce Amels. Na výstavě Monaco Yacht Show, se stala jednoznačným favoritem a získala zde hned dvě prestižní ocenění: za design interiéru a technické inovace.

Byla vyrobena na objednávku pro majitele závodu na výrobu obuvi z Brazílie. Chtěl mít jachtu, která by byla lepší než ta předchozí. Chtěl loď s pěkným, moderním profilem, která by byla stejně oslňující jako filmová hvězda na červeném koberci v Cannes.

60-metrový trup nejenže posádce poskytuje více prostoru, ale díky němu jachta působí atraktivně. Patro splývá s trupem, a tak se ve srovnání s jinými stejně velkými jachtami hlavní paluba nachází mnohem blíže k vodě. Osobnost Madame Kate podtrhuje perleťový vnější nátěr, který se třpytí ve slunečním světle a v noci díky propracovanému osvětlení. Perleťový efekt funguje podobně jako optický hranol Isaaca Newtona. V jednom nátěru se snoubí různé barvy, což je velmi elegantní a noblesní. Perleť je v oblasti metalických nátěrů velkou inovací.

V interiéru, který navrhla Laura Sessaová, je šest kajut, včetně velkého apartmánu na hlavní palubě, dva VIP apartmány a dvě níže položené kajuty s přímým přístupem k plážového klubu. Zde si hosté mohou vychutnávat saunu, turecké parní lázně, bazén a platformou s přístupem k oceánu. Kromě několika vnějších společenských místností se na Madam Kate nachází také přistávací plocha pro vrtulník a garáž pro limuzínu.

Madam Kate pojme 12 osob, je vybavena dvěma motory Caterpillar 3512C s celkovým výkonem 3 000 kW. To znamená, že dosáhne max. rychlost 16,5 uzlů a pohodlnou cestovní rychlost 13 uzlů.

Zajímavostí je, že jachta je vybavena technologií Heat Recovery System Amels, která na vytápění využívá zbytkovou energii z motoru. Její majitel si neumí vynachválit zejména design a kvalitu designu paluby. Hluk a vibrace téměř vůbec nepociťuje. Díky spojení krásy a výdobytků technického pokroku si Madam Kate ze soutěže Monaco Yacht Show odnesla až dvě ocenění.

http://www.luxury4play.com/marine/210642-60m-amels-superyacht-madame-kate-brazilian-owner.html