Co dělat a kam se podívat na Seychelách

Co dělat a kam se podívat na Seychelách 1

Seychely jsou souostroví proslulé svojí krásou, ležící v Indickém oceánu na jih od rovníku a na východ od africké Keni. Skládají se ze 115 korálových a žulových ostrovů, což jsou vrcholky mohutné podmořské plošiny, takže představují obrázek tropického ráje a jednu z posledních původních oblastí na světě. Jakmile přistanete na Mezinárodním letišti Seychely, hned budete vědět, že jste se dostali do země s úžasnou scenérii, s žulovými horami zahalenými panenskou džunglí spadající dolů až k mimořádně krásným písečným plážím lemovaným palmami. Seychely lákají na své břehy náročné turisty, kterým nabízejí dobrodružství, romantiku a luxusní resorty v prostředí dosud nedotčeném lidskou činností. Zde je náš seznam, na co se podívat a co dělat na těchto rajských ostrovech. 

 

Prohlédněte si metropoli Victoria

Jednu z nejmenších metropolí na světě si můžete prohlédnout během 2 hodin příjemné procházky. Město Victoria bylo pojmenováno na počest britské královny po její korunovaci (1837). K hlavním atrakcím patří botanické zahrady, kopie londýnského Big Benu nazývaná Little Ben a Přírodovědecké muzeum. Tržnice Sir Selwyn Clarke Market, což je rušné srdce metropole, je nejlepší místo, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, ryby, zeleninu a koření. Působivá přehlídka butiků a obchodů nabízí výběr suvenýrů, oděvů a místních řemeslných výrobků, přičemž doplňuje zdejší ruch, který ožívá nejvíce vždy v sobotu ráno.  

 

Pozorujte želvy obrovské v atolu Aldabra

Atol Aldabra (UNESCO) leží 1150 km na jihozápad od ostrova Mahé a je to největší vynořený korálový atol na světě. Zahrnuje více jak desítku ostrovů ohraničujících lagunu tak velkou, že by se do ní rozlohou vešel celý ostrov Mahé. Ostrovy atolu jsou domovem široké škály jedinečné flóry a fauny, a také největší populace želv obrovských (150 000). Laguna se může chlubit nejpestřejším podmořským životem v celém souostroví. Platí zde přísná pravidla upravující přístup na ostrov, aby byl chráněn jeho křehký ekosystém, k dispozici jsou však také charterové plavby jachtou.

 

Návštivte několik ostrovů

Seychely se liší od mnoha podobných destinací tím, že zahrnují širokou škálu ostrovů, kde každý má vlastní specifickou geografii, charakter a historii. Proto je nutností při návštěvě Seychel poznat více než jeden ostrov, což dodá Vaší dovolené další rozměr. Ať už si vyberete kterýkoli z nich, z hlavního ostrova Mahé funguje pravidelná vzdušená a lodní doprava, na kterou je obvykle možné se spolehnout. K dispozici jsou také trajekty, domácí lety i doprava vrtulníkem, a to denně a na mnoho ostrovů.

Hlavní ostrovy, které byste měli zařadit do svého programu při návštěvě Seychel:

  • Mahé je největší ostrov co do velikosti a osídlení, s dramaticky působícím hornatým vnitrozemím, hustým jurským pralesem a spoustou zálivů a zátok, které můžete prozkoumávat
  • Praslin, lemovaný nádhernými plážemi a tyrkysovým mořem, je druhý největší seychelský ostrov, kde najdete pouze hrstku rozesetých vesnic
  • La Digue, kde se čas zastavil a život je blaženě klidný, nabízí nejikoničtější pláže souostroví, kterých si můžete užívat v relativním klidu

 

Pochutnejte si na kreolské kuchyni

Kreolská kuchyně, která odráží širokou škálu národností žijících na ostrovech, zahrnuje finesy a nuance francouzské kuchyně, exotiku indických pokrmů a pikantní chutě orientu. K nejoblíbenějším jídlům patří grilovaná ryba či chobotnice zalitá omáčkou z drcených chilli papriček, zázvoru a česneku, stejně tak jako řada lahodných kari s kokosovým mlékem a inovativních omáček čatní z místních druhů ovoce, jako je papája a mombín sladký. Jak se dá tušit, v místní kuchyni převažují pokrmy z ryb a darů moře, spolu s hlavní potravinou – rýží.

 

Vyrazte na pěší stezky na ostrově Mahé

Téměř celý hlavní seychelský ostrov Mahé je pokrytý bujnou zelenou džunglí, kde letky kaloňů a tropických ptáků hlídkují v hustém porostu deštného pralesa, který obklopuje kopec Morne 822 m, nejvyšší vrchol ostrova. Pěší turistika na stezkách v Národní park Morne Seychellois je prostě radost. Podívejte se přitom po malých žabkách ukrývajících se v kalíšcích masožravých rostlin a neškodném zdejším endemickému hadovi (lycodon) vyhřívajícím se na slunci. Stezka Morne Blanc Trail vede s k plošině ležící nad strmou skálou Morne Blanc, která nabízí vyhlídku patřící k nejkrásnějším v Indickém oceánu.  

 

Projděte se ve Vallée de Mai na ostrově Praslin

Legendární Vallée de Mai, spravovaná Nadací Seychelských ostrovů, je lokalita na seznamu UNESCO a tak mimořádná, že se kdysi věřilo, že se jedná o místo, kde ležela rajská zahrada Eden. Mimořádně krásný prales zahrnuje asi 6000 stromů lodoicea seychelská (coco-de-mer), které plodí vzácné kuriozní kokosové ořechy erotického tvaru, které bývají považovány za jeden z botanických divů. Vallée de Mer se může chlubit 6 druhy endemických palem a mnoha dalšími místními stromy, a také je to poslední místo výskytu ohroženého černého papouška.  

 

Navštivte kokosovou plantáž na ostrově La Digue

Vrátíte se zpátky v čase, když navštívíte L’Union Estate na ostrově La Digue, kde můžete spatřit tradiční zpracování kokosové copry, pozorovat zdejší populaci suchozemských želv obrovských, projít se kolem majestátní budovy Plantation House (orámované obrovskými žulovými balvany v upravené zahradě) nebo se projet na koni. V areálu se nachází také hřbitov původních obyvatel ostrova La Digue a – což je hlavní důvod pro návštěvu – nejméně dotčené pláže souostroví. Proslulá pláž Source d’Argent nabízí mimořádný bílý písek a patří k nejvíce fotografovaným plážím světa.

 

Hloubkové potápění

Jedno z předních lákadel Seychel představuje tyrkysově modrý Indický oceán, který ostrovy obklopuje. Úžasná podmořská topografie s rozsáhlými korálovými útesy, stěnami, věžičkami, srázy, vraky a kaňony představuje podmořské prostředí patřící k nejpestřejším vůbec, hemžící se rybami a mořskými živočichy. Ryby, jako je plachetník a manty, žralok bělocípý, dlouhoploutvý, vouskatý a obrovský, je častěji možné vidět kolem vnějších ostrovů, kde můžete občas zahlédnout i žraloka kladivouna, pokud budete mít štěstí.

 

Relaxujte na nádherných plážích

Krása seychelských pláží, které patří k nejluxusnějším na světě, se nedá poposat slovy a je hlavním důvodem, proč stále více lidí míří do této ostrovní země v Indickém oceánu, a pak se sem vrací. Nádherné stuhy prachově měkkého bílého písku omývá tyrkysová voda, zatímco pozadí tvoří kopce zahalené džunglí a obrovské žulové balvany vymodelované živly a časem. Není těžké pochopit, proč sem tak rádi přicházejí fotografové a filmaři. Za nejkrásnější pláže na Seychelách bývají považovány Anse Intendance (Mahé), Anse Lazio (Praslin) a Anse Source d’Argent (La Digue).

Kouzelné Seychely

Prožijte si svůj sen v resortu North Island

Na Seychelách je dostatek luxusních hotelů, ale žádný se nevyrovná North Island, nejexkluzivnějšímu útočišti světa. Na mimořádně krásném ostrově stojí pouze 11 honosný ručně vyřezávaných vil s výhledem na čisté pláže s měkkým bělostným pískem a tyrkysově modré moře. Salonek a jídelna, působivě umístěné spa a tělocvična, knihovna a potápěčské centrum, a také bazén rim-flow, jsou postaveny přímo na žulovém výběžku. Zhlédnout zde můžete 160 let starou želvu jménem Brutus. V letovisku strávili svoji svatební cestu v roce 2011 princ William a vévodkyně Kate

Akční nabídka: North Island