Značka Maxcom toho ve svém portfoliu toho nemá mnoho. Firma se specializuje na powerbanky, ochranné kryty a USB kabely. Její filozofii charakterizují čtyři slova: unikátnost, jednoduchost, kvalita a detaily.
Otestovali jsme model MaxCom Razor se slušnou kapacitou 8 000 mAh. Tato linie výkonných PowerBank je velmi oblíbená, přičemž aktuálně je k dispozici již třetí generace.
Powerbanky Maxcom Razor jsou pouze 1 cm silné, jejich krásný design, spolehlivost a vysoká kapacita zůstaly zachovány. Byli jsme zvědaví, čím to asi bude, že jsou takové žádané a proč jim lidé dávají přednost před jinými powerbankami, kterých existuje bezpočet. Odpověď jsme hledali právě ve filozofii firmy. Powerbanky Razor přicházejí s unikátním a jednoduchým designem, podobně jako kultovní smartphony iPhone. Nejsou zbytečně těžké, jsou kvalitní a svůj účel plní velmi dobře.
Kromě powerbanky se v balení ukrývá anglický návod se specifikacemi baterie, 50 cm kabel s klasickými USB a micro-USB konektory sloužící k nabíjení powerbanky. Líbilo se nám, že je kabel vyroben, resp. potažený tkaninou, čímž se stává odolnějším. Samotná powerbanka má rozměry 127 x 66 x 11 mm což je srovnatelná velikost s iPhonem 7 (138 x 67 x 7 mm). Powerbanka má příjemných 150 g, což znamená, že je o 25% lehčí než konkurenční externí baterie. Vzhledem na kapacitu 8000 mAh jde o hmotnost, která je opět srovnatelná s iPhonem 7 (138 g).
Maxcom Razor dostal jednoduchý, ale krásný design. Černé provedení obsahuje gumovou povrchovou úpravu, která je velmi příjemná na dotek. Rámeček působící kovovým dojmem opět připomíná rámeček iPhonu. Power tlačítko je umístěno přesně tam, kde byste ho hledali. Při uchopení zařízení do pravé ruky se nachází v místě palce. Levá a spodní strana je prázdná, horní obsahuje jeden micro-USB konektor pro nabíjení powerbanky, jeden oboustranný USB konektor, a nakonec čtveřici diod, zobrazujících zbývající kapacitu baterie.
Maxcom Razor obsahuje baterii o kapacitě 8000 mAh, se kterou váš smartphone dokážete na plně nabít 3-4 krát (v závislosti na kapacitě smartphonu). Zaujala nás i rychlost nabíjení telefonu z powerbanky. USB port powerbanky totiž hlásí výstupní proud 2,1 A při napětí 5 V, což znamená totéž jako byste Váš smartphone dobíjeli prostřednictvím výkonnějšího adaptéru určeného na dobíjení tabletu. Z powerbanky váš smartphone proto dobijete podstatně rychleji, než kdybyste ho nabíjely prostřednictvím 5W adaptéru.
Doba potřebná k úplnému dobití zcela vybitého smartphonu byla něco přes 2 hodiny. Vzhledem k tomu, že powerbanka podporuje rychlé nabíjení se vstupním proudem 2 ampéry, je ji možné velmi rychle dobít ze sítě – konkrétně za 5 hodin a 55 minut. Na poloviční kapacitu jí to trvá přibližně 3 hodiny. Ideální je powerbanku nabíjet v noci, protože pouze tak budete mít stoprocentní jistotu, že ráno bude nabitá na maximální kapacitu.
V případě, že se rozhodnete pro jiné, než černé provedení může se snadno stát (ale také nemusí), že se vám logo výrobce postupem času smaže. V konečném důsledku powerbanky MaxCom Razor nemají konkurenci. Jde o pěkně zpracované powerbanky s rychlým nabíjením, kvalitní baterií, přepěťovými ochranami a oboustranným USB portem. Pokud si tedy potrpíte na designové příslušenství a zároveň se poohlížíte po externí baterii se slušnou kapacitou vzhledem k hmotnosti, berte všemi deseti.
Plusy: design, nízká hmotnost, vysoká kapacita, rychlost nabíjení, oboustranné USB
Minusy: nápisy nejsou vygravírované
Cena: 40 €