McLaren 570 S Coupe: sporťák s geny F1

McLaren 570 S Coupe: sporťák s geny F1 1

Společnost McLaren Automotive představila na New York International Auto Show svůj první model ze série Sports a dala mu název 570S Coupe.

Tento krásný, nový model představuje dvoumístné kupé s vynikající aerodynamikou. K dispozici je výkonný V8 motor a lehká karoserie z uhlíkových vláken.

Model 570S dosahuje vyššího výkonu než jeho příbuzný McLaren ze série Sports. Toto unikátní vozidlo ze segmentu sportovních vozů zdědilo geny z F1. Není překvapením, že statistiky výkonu jsou ohromující. McLaren 570S zrychluje z 0-100km/h za necelých 3,2 sekundy, 200 km/h padne za 9,5 sekundy a max. rychlost představuje 328 km/h.

Přeplňovaný 3,8 litrový V8 motor generuje 490 kW. Výkon se přenáší na zadní kola, přičemž max. točivý moment je 600 Nm. Díky hmotnosti pouhých 1.313 kg je nový model o více než 160 kg lehčí než jeho nejbližší konkurent. Obdivuhodný je poměr výkonu k hmotnosti. Ten představuje 434 koňských sil na jednu tunu. Ačkoli tento model je jedním z nejlevnějších, nabízí mnoho stejných, průkopnických technologií jako model 650S a to poprvé v segmentu sportovních vozů.

Nově navržený monokok z uhlíkových vláken váží méně než 80 kg a nabízí pohodlnější nastupování a vystupování z kabiny. Adaptivní tlumiče a stabilizátory jsou spárované s dvojitými příčnými rameny v závěsném provedení. K dispozici jsou tři jízdní režimy Normal, Sport a Track, které umožňují řidiči přizpůsobovat chování vozidla tak, aby vyhovovalo momentální jízdní situaci.

7-rychlostní převodovka SSG je standardem. Nabízí bezproblémové a okamžité převody. Standardem jsou i keramické brzdy. Fascinující je nepochybně design. Kombinací hliníku a uhlíkových vláken byla významným způsobem ušetřena hmotnost, díky čemuž bylo možné vyrobit mnohem složitější konstrukci. Mezi charakteristické rysy patří vznášející se C -sloupky i aerodynamické prvky na dveřích. Přizpůsobené boční prahy, zadní křídlo a zadní difuzor nabízejí zvýšenou úroveň přítlaku a lepší chlazení.

Unikátní jsou kola z kovaných slitin. Jejich velikost je 19 palců vpředu a 20 palců vzadu. Zabalené jsou do pneumatik Pirelli P Zero Corsa.

Vzhledem k tomu, že půjde o vozidlo určené pro každodenní používání, byly přizpůsobeny jeho jízdní vlastnosti, vnitřní prostor, jakož i zavazadlový prostor o objemu 144 litrů. Mimochodem ten je největší ve své třídě. Na „plovoucí“, středové konzole je namontován informační systém, včetně 7- palcového dotykového displeje, satelitní navigace IRIS, Bluetooth a satelitního rádia Sirius.

O optimální kvalitu zvuku se stará audiosystém McLaren. Na zakázku je možné objednat prémiový audio systém Bowers & Wilkins s 12-ti reproduktory a prostorovým zvukem o výkonu 1.280 W.

Vysokou úroveň standardního vybavení zahrnuje kožené čalounění, první z kůže Alcantary a uhlíkových vláken jakož i možnost rozsáhlých vnitřních úprav.