Mercedes Benz Style EC145: jediná helikoptéra ve své třídě s luxusním interiérem

Mercedes Benz Style EC145: jediná helikoptéra ve své třídě s luxusním interiérem 1

Cestovat autem už není tak moderní jako kdysi. Zácpám se nevyhnete tak či tak a čím jste bohatší a máte luxusnější auto, tím více se při pomalém provozu můžete rozčilovat. V tomto případě vám přichází velmi vstříc a odpovědí je luxusní vrtulník Mercedes-Benz Style EC145, který je výsledkem německé automobilky a společnosti Eurocopter.

Poprvé byl představen v roce 2011 v Ženevě na výstavě EBACE (European Business Aviation Convention & Exhibiton). Luxusní vrtulník s německými kořeny nedisponuje pouze kvalitní technickou výbavou, ale i svým luxusním interiérem, za kterým stojí italští designéři ze studia Mercedes-Benz Advanced Design.

Společnost prohlásila, že je to jediný vrtulník ve své třídě, který pojme až osm cestujících a dodá jim maximální komfort jako v luxusní limuzíně. Vyzdobený stylovými tvary z těch nejlepších materiálů doplněn o jemné textilie a dřevěné detaily.

Pro ty, kteří pravidelně létají helikoptérou, je takové cestování možná dost únavné, hlučné až dokonce nudné. V této helikoptéře se nudit určitě nikdo nebude. Konstruktéři mysleli úplně na všechno, od odhlučněné kabiny, přes malý bar, DVD-přehrávač a 15palcový monitor až po úložný prostor, který lze využít pro zavazadla. Helikoptéru v základní výbavě dostanete za $ 8,5 miliónu dolarů, pak to už jde jen výše.