Microsoft představil nejvýkonnější a nejsilnější konzoli vůbec. Její název je Xbox One X

Microsoft představil nejvýkonnější a nejsilnější konzoli vůbec. Její název je Xbox One X 1

Světlo světa spatřila další verze dlouholeté rady herních konzolí Xbox od společnosti Microsoft. Nese název Xbox One X a stojí 500 dolarů. Prodávat se začne už 7. listopadu 2017.

Společnost Microsoft během tiskové konference v Los Angeles podrobně popsala novou herní konzoli. Xbox One X se na pohled velmi podobá Xboxu One S, který je předchůdcem tohoto modelu, ale je mnohem menší. Další velký rozdíl spočívá ve výkonu.

Dokáže napájet i hry v 4K rozlišení, což je vlastně dalším velkým krokem ve světě grafiky hned po HD rozlišení. Jeho výkon je 6 teraflopů, což znamená, že je několikrát výkonnější než současné modely Xbox One a PlayStation 4, ba dokonce výkonnější než PlayStation 4 Pro.

Dnes je tato konzole nabízena jako nejvýkonnější a nejsilnější vůbec a společnost Microsoft tvrdí, že je i nejmenší. Kromě těchto kvalit je schopná přehrávat hry i ze starších modelů. Je kompatibilní i se všemi doplňky starších verzí. Součástí nového Xboxu bude však i řadu nových her a zároveň nové vstupy do Forza Motorsport a do Metro. Potěšit může i nový vstup třetí osoby do Assassin Creed.

Všechny tyto novinky byly představeny na výše zmíněné konferenci a největší úspěch sklidilo „Metro: Exodus,“ tedy série stříleček v post jaderné ruské apokalypse. Hráč se tam dokáže plazit kanalizací či zápasit s mutanty.

Zahájení vzniku nového Xbox One X bylo předtím označeno jako „projekt Scorpio“. Prodávat se začne už 7. listopadu a jeho cena bude přibližně 500 dolarů.