NECHCETE SE NA DOVOLENÉ SPÁLIT? PORADÍME VÁM, JAK TOMU PŘEDEJÍT

NECHCETE SE NA DOVOLENÉ SPÁLIT? PORADÍME VÁM, JAK TOMU PŘEDEJÍT 1

Kdo z nás by se už netěšil na dovolenou? O dva měsíce máme červenec a ani se nenadějeme a už o chvíli budeme balit své oblečení do kufru a vyrážet na letiště. Pokud se ale obáváte, že se na dovolené nepříjemně spálíte a způsobíte si opravdu ukrutné bolesti, doporučujeme nezapomínat na prevenci.

Základ

Minimálně dva týdny předtím, než půjdete na dovolenou, byste měli pracovat na základě. Jet na dovolenou bílý jako stěna se ještě nikomu nevyplatilo. Po pláži chodili spálení, s ukrutnými bolestmi, schovávali se pod slunečníkem a každý dotek jejich bolel. Pracujte na tom, abyste měli jakžtakž opálenou pleť. Uvidíte, že spáleninám se v určité míře vyhnete. Je jedno, zda budete ležet na pláži v Kalábrii nebo na Kanárských ostrovech, slunce je u moře vždy silné a proto byste neměli situaci podceňovat. Doporučujeme vám užívat betakaroten několik týdnů před dovolenou.

Polední siesta

Určitě jste už slyšeli o odpolední siestě v přímořských zemích. Domácí odkládají práci a několik hodin jen odpočívají. Vy jako rekreanti se snažte také dodržovat siestu – určitě zejména během pravého poledne, kdy je slunce nejintenzivnější. Například pokud se rozhodnete pro Bulharsko, může vás v přímořských oblastech překvapit příjemný vítr. Bude to určitě příjemné, zvláště pokud se teploty budou šplhat vysoko nad 40ºC. Je to však klamné. Neznamená to, že slunce bude méně intenzivní. Doporučujeme vám schovávat se do stínu zejména mezi 11:30 a 15:00. Dopřejte si oběd, na chvíli si lehněte na postel v hotelovém pokoji, dejte si čerstvé ovoce. Buďte však v chládku.

Něco na tom bude

Abyste nespálili a nechcete, aby vás i oblékání noční košilky bolelo, dodržujte naše rady. Uvidíte, že si dovolenou užijete plnými doušky.