ARCHITEKTI ZE SLOVENSKA PŘEMĚNILI BILBOARDY NA PŘÍBYTKY PRO BEZDOMOVCE

ARCHITEKTI ZE SLOVENSKA PŘEMĚNILI BILBOARDY NA PŘÍBYTKY PRO BEZDOMOVCE 1

Na první pohled to vypadá jako konstrukce billboardů standardních rozměrů bez přidané hodnoty, ale při pohledu zblízka zjistíme, že je to plnohodnotný příbytek. Tým architektů ze Slovenska přišel se zajímavým projektem s názvem GREGORY, který by vyřešil situaci v městech zahlcených velkými bilbordmi a přeměnil je na trojúhelníkové přístřeší pro bezdomovce.

Projekt je zatím jen v digitálním formátu a vyžaduje si nemalé finanční prostředky. Podle jejich slov by takový objekt potřeboval jen minimální provozní náklady, které by navíc byly hrazeny formou pronájmu reklamní plochy.

Vchod do prostoru je řešen vnitřní stranou konstrukce. Dispoziční řešení je rozděleno do dvou místností, první je vstupní chodba s kuchyní a malým stolkem. Rovněž se tam nacházejí schody k posteli a pod nimi úložný prostor.

Druhou část tvoří koupelna, která sestává z umyvadla umístěného na vestavěné skříňce, WC a sprchového koutu.

Projekt GREGORY je vytvořen jako nezisková platforma, která je dostupná pro každé město bez nároku na honorář společnosti. Rovněž je „open source“, což v praxi znamená, že do toho projektu mohou zasahovat architekti, designéři či umělci a vytvářet nové alternativy.