Bristol Bullet: elegantní a výkonný model po 10 letech!

Bristol Bullet: elegantní a výkonný model po 10 letech! 1

Bristol Cars je ryze britskou automobilkou, která představila v pořadí již 18. model, kterému dala jméno Bristol Bullet. Děje se tak u příležitosti 70 výročí existence automobilky. Bristol Bullet je tak prvním novým modelem po deseti letech!

Bristol Bullet pohání 4,8-litrový V8 motor původně od BMW. Bullet Speedster nemá střechu a má pouze minimální čelní sklo. Bude stát 250 000 GBP což je v přepočtu asi 300.000 EUR. Z nuly na sto zrychluje za 3,8 sekundy a dosahuje max. rychlost 250 km/h. Počítá se pouze s velmi limitovanou 70 kusovou sérií a s prvními dodávkami lze počítat až od ledna 2017.

Automobil disponuje obrovskou dávkou točivého momentu, který se přenáší přes šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovku. Zdánlivě jednoduchý design obsahuje dlouhou, zakřivenou kapotu. Karosérie je vyrobena z uhlíkových vláken, obsahuje zadní ploutve a čtvercovou mřížku chladiče, kterou známe z předchozích modelů. Samotný název automobilu sahá do raného období automobilky, kdy se společnost Bristol zabývala výrobou letadel. Ty byly nasazeny v první světové válce, kde se osvědčily ve vzdušných soubojích. Díky jejich obratnosti se jim častokrát říkalo „Bullet“.

Dvoumístný automobil pro rok 2017 obsahuje moderní aplikace v podobě dotykové obrazovky na palubní desce, podobnou fonkcionalitu jakou nabízí Apple CarPlay, technologií Bluetooth a WiFi.

Jak se dalo očekávat, sportovní sedadla jsou vyrobeny z té nejlepší britské kůže a vybírat lze z více klasických dřevěných obkladů. Koncept tohoto automobilu byl pojmenován jako „Project Pinnacle“ odkazující na konec konvenčních pohonných jednotek. Očekáváme, že příští Bristol už bude mít pohon elektrický. Sláva automobilů Bristol nekončí, spíše naopak. Více než 70 procent všech vyrobených kusů tohoto výrobce je stále pojízdných.