Nejděsivější případy lidí posedlých ďáblem

Nejděsivější případy lidí posedlých ďáblem 1

Jsou démoni skuteční? Ačkoliv se zdá, že zlí duchové, kteří posedli tělo bezmocného člověka, se vyskytují jen ve sci-fi filmech, zmínky o nich se vyskytují ve všech světových náboženstvích. Toto jsou případy lidí, které prý démoni opravdu posedli.

Clara Germana Cele

V roce 1906 byla Clara křesťanskou misionářkou v Jižní Africe. Údajně uzavřela v den svých 16. narozenin smlouvu se Satanem, který ji pak ovládl. Tělem jí probíhaly silné křeče a vždy, když se k ní přiblížil člověk s krucifixem, začala nelidsky vřískat a prskat kolem sebe sliny. Navíc začala mluvit několika jazyky a byla schopna vycítit, jaké události se odehrály v životech lidí kolem ní.

di1-b8704

Nakonec k ní přivolali dva kněze, kteří měli provést exorcismus. Jednoho z nich se pokusila uškrtit a více než 170 lidí dosvědčilo, že ji vidělo levitovat asi dva metry nad zemí.Nakonec se po dvou dnech knězi podařilo vyhnat Satana z jejího těla.

Roland Doe

Asi nejznámější příběh posednutí ďáblem byl údajně námětem pro natočení filmu Exorcista. Roland Doe měl v době, kdy se v jeho okolí začaly dít zvláštní věci, 14 let. Nejprve se v domě jeho rodičů začaly ozývat zvuky kapající vody, později ze stěn a polic padaly náboženské předměty.

di3-b8704

O pár dní později se na chlapcově těle začaly objevovat vyřezané slova a on sám přestal komunikovat s okolím. Rodiče proto kontaktovali kněze, který chtěl ďábla z chlapcova těla vyhnat. Po třiceti neúspěšných pokusech se mu to nakonec podařilo, a to až v nemocnici, v níž museli Rolanda hospitalizovat. Když zlý duch opouštěl jeho tělo, celý nemocniční personál přísahal, že slyšel děsivý křik a ve vzduchu se vznášel zadúšajúci pach síry.

Julia

20140510-151018

Jde o jeden z nejnovějších případů posednutí. Doktor Richard Gallagher v roce 2008 popsal své zkušenosti s dívkou, kterému kvůli ochraně soukromí dal přezdívku Julia. Případ je zajímavý i proto, že lékaři většinou posednutí ďáblem odmítají a zvláštní chování vysvětlují psychickými poruchami.

Gallagher však byl údajně svědkem Juliiné levitace a také toho, jak říkala neznámými jazyky. Jak případ skončil, neznámo. Doktor totiž za záhadných okolností zemřel ještě předtím, než své zápisky dokončil.

Michael Taylor

Michael Taylor a jeho žena Christine žili v malém britském městečku Ossett. Byli velmi pobožní a staly se členy křesťanské modlitební skupiny, kterou vedla jistá Marie Robinsonová. Během jednoho ze schůzek odrazu Christine obvinila svého muže z toho, že má s vedoucí skupiny poměr.

Ten najednou začal chrlit nadávky a napadat lidi. Jeho agresivní chování trvalo celé měsíce, dokud jeho žena přivolala kněze, který provedl exorcismus. Přísahal, že z Michaelova těla vyhnal 40 démonů, ale ten Nejzákeřnější v něm zůstal.

Smrtelne-zlo-2-3

Když kněz odešel, Michael brutálně zavraždil svou ženu a psa a policisté ho našli potulovat se ulicemi Ossettu, přičemž byl pokryt krví. Soud ho umístil do psychiatrické léčebny.

Anna Ecklundová

Když měla Anna 14 let, začala vykazovat známky posednutí ďáblem. Nesnesla blízkost náboženských předmětů, vykazovala známky sexuální deviace a nemohla vstoupit do kostela, aniž se nezačala zmítat a křičet.

V roce 1912 podstoupila úspěšný exorcismus, ale o 14 let později ji ďábel opět posedl. Vyhledala tedy pomoc kněze a ji umístili do ženského kláštera, kde ji měli jeptišky připravit na další rituál vymítání démonů. Až v klášteře se ale její posedlost projevila naplno.

2287040

Říkala cizími jazyky, plival na jeptišky a často zvracela, když se k ní přiblížili s krucifixem. Celý exorcismus nakonec trval až 23 dní, během nichž Anna zranila tří kněží a dvě jeptišky. Nakonec byl ale rituál úspěšný.