Rolls-Royce představil speciální jedno-kusový model, který je nejsraženější na světě

Rolls-Royce představil speciální jedno-kusový model, který je nejsraženější na světě 1

Rolls-Royce Sweptail je skutečně jediným na světě a jeho cena je v porovnání s například Bugatti Chiron mnohem vyšší. V tomto článku se můžete podívat na nejdražší auto na světě, které bylo vyrobeno speciálně pro neznámého boháče.

Říká se, že jde o sběratele jachet, automobilů, letadel a jiných jedinečných věcí. Jeho požadavkem byl tentokrát Rolls-Royce inspirovaný vozidly vyráběnými v letech 1920 až 1930. Na výrobě auta se pracovalo už od roku 2013 a výsledek byl jen nedávno představen světu na akci Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Základem tohoto auta je klasický model Phantom Coupe, no základem karosérie a vnitřku auta jsou modely z let 1920 – 1930. Kromě sošky můžeme vpředu vidět i chromovou masku chladiče, která je vskutku mohutná a propracovaný nárazník se světlomety.

Ty nejjedinečnější křivky auta jsou však situovány v zadní části. Úžasná panoramatická střecha se táhne až po víko kufru a skvělé je, že se dá pohodlně otevřít.

Není pochyb o tom, že zákazníkům a objednatelem byl hříšně bohatý člověk, nakolik se cena auta pohybuje v přepočtu kolem 13 milionů dolarů.